Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Portugalia nasila kontrolę bezpieczeństwa: Zagrożenie terrorystyczne większe, niż myśleliśmy

ds 17:08 23 sierpnia 2017
Portugalskie służby nasilą kontrole w miejscach publicznych, szczególnie tych związanych z turystyką. Według oficjalnego komunikatu – aby przeciwdziałać zagrożeniu terrorystycznemu, sprawdzane będą m.in. hotelowe rezerwacje i wynajmowane przez turystów samochody.

Władze Portugalii zapowiedziały, że choć nie zwiększą w kraju poziomu zagrożenia terrorystycznego po zamachach w Katalonii, to wprowadzą dodatkowe środki bezpieczeństwa, szczególnie w miejscach związanych z turystyką.

"Na granicach zwiększona zostanie liczba funkcjonariuszy, a dodatkowe patrole pojawią się w miejscach często odwiedzanych przez turystów. W miniony weekend w kilkudziesięciu najliczniej odwiedzanych przez turystów miejscach Lizbony, Coimbry i Porto zamontowane zostały bariery ochronne w formie betonowych klocków oraz dużych drewnianych donic" – czytamy w tamtejszych mediach, które powołują się na źródło policyjne.

Tygodnik “Expresso” ustalił, że aby przeciwdziałać zagrożeniu terrorystycznemu, portugalskie służby bezpieczeństwa nasilą kontrole rezerwacji hotelowych oraz wynajmowanych przez turystów samochodów.

"Funkcjonariusze będą też zwracać większą uwagę na pojazdy turystów o określonych tablicach rejestracyjnych” – podał lizboński tygodnik.

Dodatkowe siły policyjne mają zostać skierowane również do zabezpieczenia środków transportu w portugalskich miastach, masowych imprez sportowych, a także na liczne o tej porze roku festiwale i festyny.

Źródło: DPA,

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze