Porażka w pierwszym meczu mistrzostw! 2:1 przegrywamy z Senegalem.

Marcin Jan Orłowski 19-06-2018, 16:08

"Jeśli nie teraz, to kiedy? Jeśli nie tu, to gdzie?" - mawiał klasyk. Dziś, przed nami, mecz otwarcia mundialu w Rosji dla reprezentacji Polski. Godzina 17:00 usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego w meczu Polska - Senegal!

90:00 +4 - Koniec! Senegal wygrywa z Polską 2:1.

90:00 - 4 minuty doliczone przez sędziego!

85:40 - GOOOOOOOLLLLLL! 1:2 jeszcze są nadzieje!!! Grzegorz Krychowiak!

85:00 - Gasną szanse Polaków na uratowanie remisu w tym meczu.

82:00 - Kolejna zmiana wśród biało-czerwonych. Z boiska schodzi Piszczek, za niego Bereszyński.

80:20 - Ależ blisko było straty bramki na 0:3! Po raz kolejny zaskoczyli naszą obronę gracze ofensywni z Senegalu.

78:00 - Nic w tym meczu nie wychodzi reprezentacji Polski.

72:50 - Zmiana w reprezentacji Polski. Na boisku pojawia się Kownacki za Milika.

69:46 - Po raz kolejny Polacy groźnie, miał okazję Milik, ale nie trafił w światło bramki.

68:00 - Rozbici psychicznie Polacy nie są w stanie przeprowadzić poprawnie akcji. Jak się okazuje, bramka na 0:2 padła po błędzie sędziego. Zawodnik wbiegł na boisko bez pozwolenia od sędziego głównego.

59:30 - 0:2!!! Ależ błąd Bednarka i Szczęsnego! Kompletne nieporozumienie wśród polskich zawodników.

57:00 - Tomasz Śniarowski, GIGA Sport:

"Polska by zremisować bądź wygrać musi poprawić odbiór i szybkie przejście do ataku Lewy musi wrócić do środka pola i pomóc rozgrywać"

55:30 - Wreszcie groźna akcja biało-czerwonych. Lewą stroną boiska przebił się Maciek Rybus, zagrał piłkę do Piszczka,ale ten nie trafił czysto w piłkę.

53:56 - Dużo fizycznej walki w wykonaniu obydwu zespołów. Przed chwilą trzymany za koszulkę Lewandowski, jednak sędzia nie zauważył faulu.

51:30 - Groźny strzał Senegalczyka, na szczęście dla nas niedokładnie. Po raz kolejny daliśmy się zaskoczyć lewą stroną boiska.

48:21 - Żółta kartka dla Sane za faul na Robercie Lewandowskim

46:07 - Jan Bednarek opatrywany przez lekarzy po wejściu Mane. Ostro zaatakował Senegalczyk, na szczęście wszystko dobrze ze stanem zdrowa Polaka.

45:00 - Bednarek za Błaszczykowskiego w drugiej połowie. To prawdopodobnie ze względu na uraz polskiego pomocnika. Przechodzimy na system 3 obrońcami.

45:00 - Sędzia Shukralla rozpoczyna drugą połowę spotkania. Mamy nadzieję, że zdecydowanie lepszą w wykonaniu "Orłów Nawałki"!

Oceny za pierwszą połowę - Marcin Jan Orłowski

Wojciech Szczęsny (4) - Piszczek (3), Pazdan (3), Cionek (2), Rybus (3) - Błaszczykowski (3+), Krychowiak (3), Zieliński (3), Grosicki (3-) - Lewandowski (3), Milik (2)

Analiza pierwszej połowy - Marcin Jan Orłowski

"
Pierwsze 45 minut potwierdziło nasze wcześniejsze oczekiwania, że Senegal przyjmie taktykę defensywną, wyczekującą Polaków na własnej połowie. Mimo, że przegrywamy po pierwszej połowie to wynik ten nie jest zasłużony. Mecz ewidentnie wygląda na 0:0.

Co powinien zrobić trener Adam Nawałka, aby odmienić obraz gry? Przede wszystkim trzeba namówić Polaków do szybszej i bardziej kombinacyjnej gry. W tym meczu nie będzie szans na kontrataki, więc jedyną naszą bronią może być zdecydowanie skuteczniejsze oskrzydlenie.

Kolejna rzecz do natychmiastowej poprawy to skupienie i celność podań. W kilku akcjach mieliśmy serię co najmniej 5-6 akcji w których po wymianie kilku passów dochodziło do banalnej straty. Polacy potrafią grać piłką i muszą to udowodnić w drugiej połowie."

45:00 +2' - Ostatni gwizdek w pierwszej połowie. Po 45 minutach przegrywamy 0:1.

45:00 - Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

41:30 - Doszedł do strzału Sane po dośrodkowaniu, jednak piłka uderzona w ziemie opuszcza plac gry.

40:57 - Kolejny rzut rożny dla naszych przeciwników.

38:00 - 0:1! Po rykoszecie piłka trafia do siatki i przegrywamy z Senegalem!

35:00 - Tomasz Śniarowski, GIGA Sport:

"Niestety nie ma łatwo. Polacy weszli w mecz nerwowo. Dużo niedokładności i stresu. Ofensywa nie istnieje. Oby chłopaki się obudzili!"

33:05 - Senegalczycy prawą stroną boiska, próbowali dwukrotnie zaskoczyć naszych obrońców. Piłka wybita, ale sędzia wcześniej odgwizduje pozycję spaloną.

31:30 - Czas mija, a obraz gry pozostaje niezmienny. Senegalczycy mocno cofnięci, czekają na Polaków.

27:00 - Kilka niecelnych podań podopiecznych Nawałki. To rozbija nasze ataki pozycyjne.

22:30 - Długa i mozolna praca czeka biało-czerwonych w tym meczu. 65% tyle czasu przy piłce są nasi piłkarze, ale ciężko jest dojść do pozycji strzałowej.

19:15 - Wreszcie groźna akcja Polaków. Mimo, że trochę chaotyczna to jednak zakończona strzałem, tym razem niecelnie.

17:58 - Złe podanie Zielińskiego przechwycone przez zawodnika gości. Szybki kontratak zakończony strzałem, jednak niedokładnie Afrykanie.

13:31 - Pierwszy rzut rożny dla Polski po akcji Grosickiego.

12:39 - Bardzo nieudane uderzenie Sane po rzucie wolnym.

11:16 - Pierwsza żółta kartka. Indywidualnie ukarany Grzegorz Krychowiak, który sfaulował przeciwnika w własnej stracie.

10:15 - Kolejna akcja Senegalczyków. Tym razem piłka prostopadła, jednak Wojtek Szczęsny na posterunku.

06:10 - Pierwszy rzut rożny w tym meczu. Senegalczycy dośrodkowywali piłkę jednak ta zagrana zbyt nisko i wybita przez Polaków.

04:30 - Pierwsza groźna akcja Polaków. Dośrodkowywał Rybus, jednak piłka wybita przez obrońców.

03:00 - Na razie spokojne minuty, obydwa zespoły skoncentrowane przede wszystkim na utrzymaniu piłki.

00:00 - Sędzia SHUKRALLA Nawaf z Bahrajnu gwiżdże po raz pierwszy! Polacy po zwycięstwo!

16:55 - Wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego!

16:54 - Zawodnicy już w tunelu czekają na wyjście.

16:45 - Stadion Spartaka w Moskwie już zapełniony kibicami. Większość z nich w biało-czerwonych koszulkach. Co chwilę z trybun słychać "Gramy u siebie!"

16:39 - Tomasz Śniarowski, ekspert GIGA Sport:

"Kochani piłkarze przeciw Jandzie i wszystkim malkontentom, wygrajcie dzisiaj! Doświadczeniem i serduchem wygramy z Senegalem 2:1! Polska Dawaj!!!"

16:38 - Łukasz Łapiński, ekspert FootBar.info:

"Polacy są faworytem dzisiejszego starcia, wydają się lepsi, bardziej techniczni i mają większy potencjał. Presja jaka może towarzyszyć Senegalowi wynika z faktu, że to dopiero ich drugi mundial w historii"

16:37 - Marcin Jan Orłowski, Telewizja Republika:

"Dzisiejszy skład reprezentacji Polski jest chyba zaskoczeniem dla wszystkich kibiców i znawców futbolu. Trener Adam Nawałka zawsze słynął z przewidywalności i żelaznej defensywy. Na Euro 2016 mieliśmy przede wszystkim nie tracić. Dziś ten skład pokazuje, że selekcjoner wie - JESTEŚMY MOCNI!"

16:33 - Tak obydwie jedenastki prezentować się będą na boisku. Źródło: FIFA.com

16:27 - Marek Koźmiński - "Futbol afrykański to futbol, który bazuje na przygotowaniu fizycznym i umiejętnościach, z którymi Ci piłkarze się rodzą. Szanujemy rywala, znamy jego siłę ale znamy swoje zalety."

16:21 - Znamy skład reprezentacji Polski:

Wojciech Szczęsny - Piszczek, Pazdan, Cionek, Rybus - Błaszczykowski, Krychowiak, Zieliński, Grosicki - Lewandowski, Milik