Porażka Radwańskiej w ćwierćfinale turnieju w Dausze

FACEBOOK.COM/AGNIESZKARADWANSKA

Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska odpadła w ćwierćfinale tenisowego turnieju WTA Premier na kortach twardych w Dausze. Polka przegrała z Amerykanką Venus Williams 4:6, 6:1, 3:6.

Zacięte spotkanie trwało dwie godziny i 17 minut. Większość gemów kończyła się po grze na przewagi, a kibice często nagradzali obie tenisistki za efektowne akcje.

W pierwszym secie Polka już na początku przegrała gema przy własnym podaniu, co - jak się okazało - miało ogromne znaczenie. Od stanu 2:0 dla Williams tenisistki wygrywały kolejne gemy przy swoich serwisach. Radwańska zmniejszała straty na 1:2, 2:3, 3:4 i 4:5, jednak decydujące słowo należało do utytułowanej rywalki. Zacięty, choć wynik na to nie wskazuje, był również drugi set. Jedynego gema Amerykanka wygrała przy stanie 2:0 dla tenisistki z Krakowa, ale praktycznie każda wymiana w tej partii była wyrównana.

Podobnie sytuacja wyglądała w trzecim secie. Przy stanie 2:1 dla Williams Polka została przełamana. Kolejne emocjonujące gemy znów rozstrzygała na swoją korzyść Amerykanka, która objęła prowadzenie 5:1. Wówczas jednak do głosu doszła Radwańska, która doprowadziła do stanu 3:5, ale na więcej nie było ją już stać.

Radwańska, która na otwarcie turnieju miała "wolny los", w poprzedniej rundzie pokonała włoską tenisistkę Flavię Pennettę 6:1, 6:1. Z kolei Amerykanka miała długą przeprawę z Czeszką Barborą Zahlavovą-Strycovą, zwyciężając 7:5, 3:6, 7:6 (7-5). Ze starszą z sióstr Williams Polka rywalizowała niedawno w 1/8 finału Australian Open i również przegrała. W sumie obie zawodniczki grały ze sobą 11 razy. Radwańska zwyciężyła dotychczas czterokrotnie.