Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pomysłowy przemyt! Kokaina ukryta była w przesyłce pocztowej z Ameryki Południowej

EmaPob 10:11 12 stycznia 2017
cbsp.policja.pl
Funkcjonariusze CBŚP z Białegostoku udaremnili przemyt i wprowadzenie do obrotu prawie 2 kg kokainy o wartości 100 tys. zł. Narkotyki ukryte były w przesyłce pocztowej wysłanej z Ameryki Południowej do Augustowa. Mężczyźnie, który został zatrzymany w związku ze sprawą, grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze białostockiego CBŚP uzyskali informację od służby celnej, że w przesyłce pocztowej nadanej z jednego z krajów Ameryki Południowej może znajdować się spora ilość narkotyków. Paczka została zaadresowana do jednego z mieszkańców Augustowa.

Nawet 2 kg kokainy o wartości 100 tys. zł

Śledczy zainteresowali się przesyłką i ustalili, że faktycznym adresatem jest 29- letni Paweł Ł, mieszkaniec Augustowa. W związku z podejrzeniami, policjanci przeszukali mieszkanie mężczyzny i znaleźli paczkę, w której w sprytny sposób, zostało ukryte około 0,5 kg kokainy o bardzo wysokiej jakości. Wartość takiej ilości narkotyków może osiągnąć nawet 100 tys. złotych. Według wiedzy funkcjonariuszy CBŚP, z takiej ilości narkotyku można uzyskać nawet do 2 kilogramów kokainy, która jest sprzedawana na tzw. "rynku detalicznym".

Adresat przesyłki został zatrzymany i w Prokuraturze Rejonowej w Augustowie, która prowadzi sprawę pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach,  zostały mu przedstawione zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi do 12 lat więzienia.

Częsta metoda przemytu

Sąd Rejonowy w Augustowie aresztował handlarza na trzy miesiące. Dalszym prowadzeniem sprawy zajmie się Prokuratura Okręgowa w Suwałkach.

Według wiedzy policjantów CBŚP, przesyłki pocztowe są bardzo często wykorzystywane do prób przemytu substancji i materiałów, których nie można w sposób legalny nabyć w Polsce.

Źródło: cbsp.policja.plWczytuję ocenę...
Dr Aondo-Akaa: Chcę porozmawiać z protestującymi bez ich matek. Mówmy z nimi! Oni są osobami równorzędnymi

Wczytuję komentarze...
Najnowsze