Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pomysł z kosmosu - Rosjanie planują budowę stałej bazy na Księżycu

PR 12:56 9 lutego 2019
pixabay
Agencja Ria Nowosti przekazała, że Rosja chce w 2031 r. wysłać pierwszą swoją załogową misję na Księżyc, a następnie powtarzać takie loty co roku. W 2034 roku, na księżycu miałaby powstać stała rosyjska baza.

 

Po tym jak USA ogłosiły powołanie wojsk kosmicznych, Rosja zdaje się usiłuje przebić ten krok ogłaszając chęć... budowy bazy na Księżycu.

Jak podaje agencja RIA Nowosti powołując się na dokument Centralnego Instytutu Naukowo-Badawczego po latach przerwy w podbijaniu kosmosu, Rosja ponownie chce wysłać statek na powierzchnię Księżyca. 

Najpierw Rosjanie zamierzają przeprowadzić dwa loty bezzałogowe -  w 2028 i 2029 r.

Pierwsza załoga wyląduje tam w 2031 roku. 

Zgodnie z założeniami głównej placówki naukowej rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos w 2032 r. na Księżyc miałaby polecieć druga załoga, która zabierze ze sobą pojazd do poruszania się po jego powierzchni. Naukowcy planują, że rok później uda im się przeprowadzić testy sprzętu i robotów. Przy użyciu przetransportowanego pojazdu spróbują oni także dłuższych wypraw po powierzchni satelity Ziemi. Na tym nie kończą się jednak ambicje naszych wschodnich sąsiadów, zakładają oni bowiem, że w 2034 r. zaczną budować rosyjską stację księżycową.

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


MÓWI SIĘ (SOBALA) - JAN PIETRZAK - POLACY SĄ ZBYT MIŁOSIERNI WOBEC DEMONSTRACJI POGARDY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze