Polskie szczypiornistki przegrały z Węgierkami w eliminacjach mistrzostw Europy

facebook.com/pages/Związek-Piłki-Ręcznej-w-Polsce-Polish-Handball-Federation/288274414529489

Polki w meczu rozegranym w Koszalinie przegrały z reprezentantkami Węgier 24:27. W tabeli grupy 5 eliminacji ME Polska pozostaje na drugim miejscu za rywalkami ze środowego spotkania.

Szczypiornistkom z Węgier dość szybko udało się uzyskać przewagę i już w 12 minucie prowadziły 7:2. Na skutek nie najlepszych zmian trenera rywalek i wreszcie lepszej gry w ataku, Polkom udało się odrobić straty i wyrównać na 9:9. Choć przeciwniczki wychodziły jeszcze na dwubramkowe prowadzenie, to naszym szczypiornistkom udało się przed przerwą doprowadzić do remisu 13:13.

Na początku drugiej połowy reprezentantki Polski raziły nieskutecznością w ataku, po 9 minutach tej odsłony Węgierki wyszły na prowadzenie 21:16. Polkom do końca nie udało się odwrócić losów rywalizacji. Świetna postawa Evy Kiss w bramce i niemoc polskiej drużyny w ataku zadecydowały, o tym, że to szczypiornistki z Węgier mogły cieszyć się na koniec ze zwycięstwa 27:24.

Po tym meczu Polska nadal pozostaje na drugim miejscu w tabeli grupy eliminacyjnej za rywalkami ze środowego meczu. Wcześniej nasza drużyna pokonała Finlandię i Słowację. W niedzielę rozegrany zostanie rewanżowy mecz z Węgierkami.

Źródło: zprp.pl