Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polski rząd rozpatrzy wszelkie możliwości wsparcia dla Alfiego! Świat oszalał na punkcie chłopca! #AlfiesArmy

am 10:06 26 kwietnia 2018
twitter.com
Sąd apelacyjny w Wielkiej Brytanii uchylił apelację rodziców Alfiego Evansa ws. decyzji sądu pierwszej instancji o zaprzestaniu podtrzymywania dziecka przy życiu i braku zgody na przewiezienie chłopca do placówki w Watykanie. Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów zostaną rozważone wszelkie możliwości pomocy chłopcu oraz wsparcia dla jego rodziców.

 Cały świat spogląda na losy chłopca, który nie raz już udowodnił, że jego wola życia jest silniejsza niż usilne próby uśmiercenia go. Podczas odłączenia chłopca od aparatury, lekarze dawali mu zaledwie kilka minut życia. Dziecko wciąż walczy!

Alfie przebywa w szpitalu Alder Hey w Liverpoolu od grudnia 2016 roku. Cierpi na niezwykle rzadką, niezdiagnozowaną chorobę neurologiczną.

W poniedziałek wieczorem odłączono go od aparatury podtrzymującej życie. Zespół lekarzy, który reprezentuje przed sądem interesy chłopca, ocenił, że dalsza terapia "nie jest w jego najlepszym interesie" i może być nie tylko "daremna", ale także "nieludzka".

Brytyjskie prawo zakłada, że lekarze, jako reprezentanci interesów dziecka, nie zawsze muszą mieć opinię zgodną z rodzicami.

"Odnotowujemy dzisiejszy wyrok Trybunału Odwoławczego, który odrzucił oba wnioski dotyczące przeniesienia Alfiego do Włoch. Naszym głównym priorytetem pozostaje zapewnienie, że Alfie otrzymuje opiekę, na którą zasługuje, aby zapewnić zachowanie jego komfortu, godności i prywatności” – podał w komunikacie szpital Alder Hay w Liverpoolu.

Feralną sprawę poruszyła dziś wicepremier Beata Szydło. Zapowiedziała, że podczas posiedzenia Rady Ministrów zostaną rozpatrzone wszelkie możliwości wsparcia dla chłopca i jego rodziców.

– Zaproponuję dzisiaj na posiedzeniu Rady Ministrów, premierowi i kolegom, członkom RM, żebyśmy zaproponowali pomoc dla rodziców [Alfiego Evansa] i żebyśmy też w jakiś sposób próbowali wesprzeć i rodziców, ale też może zwrócić uwagę opinii publicznej w Europie i w Wielkiej Brytanii na to nieszczęście, które w tej chwili rozgrywa się na naszych oczach – stwierdziła Szydło w "Kwadransie politycznym" TVP 1.

 

Pod hasłem "Alfie's Army", ludzie na całym świecie okazują wsparcie dla Młodego Wojownika!

 

 

 

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Wczytuję ocenę...


KULISY MANIPULACJI (ODC.270/2) - PARADY RÓWNOŚCI TO WSPÓŁCZESNY TERRORYZM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze