Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polski produkt i polska marka gotowe do ekspansji zagranicznej

16:21 20 września 2017
Premier Beata Szydło / Krynica Zdroj XXVII Forum Ekonomiczne. Jak odniesc sukces w biznesie. Polskie Czempiony. Debata i wreczenie nagrodyfot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Beata Szydło podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy wzięła udział w debacie „Jak odnieść sukces w biznesie? Polskie czempiony” / Gospodarka/XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy.

Z satysfakcją przyjmuję fakt, że patriotyzm gospodarczy staje się coraz bardziej popularnym pojęciem. Jesteśmy zdeterminowani przyjmować takie rozwiązania, by małe i średnie firmy mogły konkurować z dużymi mówiła premier Szydło. Dziękuję za miejsca pracy, które stworzyliście, i wkład w budowanie polskiej gospodarki. Rolą państwa jest tworzenie dobrego klimatu dla przedsiębiorstw powiedziała Beata Szydło. Premier wskazała także, iż rząd wspomaga polski biznes, tak aby średni przedsiębiorcy mogli stać się większymi, a więksi mogli podbijać rynki światowe. Przekonywała, że Polska ma potencjał i ludzi – dobrze przygotowanych inżynierów, osoby kreatywne. – Mamy wreszcie potencjał, który drzemie w sile naszej gospodarki, a więc cóż innego nam pozostaje, jak podbijać świat? Mam nadzieję, że tak będzie się działo – zaznaczyła Szydło. Świat jest wielki i jest na nim wystarczająco dużo miejsca dla polskich przedsiębiorstw.

(Od lewej: Steven Harman i Radosław Domagalski - Łabędzki/fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska)

kazb_kz_20170905_075_670

W debacie wziął udział Radosław Domagalski-Łabędzki, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A., który zaznaczył, że KGHM już stało się firmą o zasięgu globalnym. Teoria, aby firmy radziły sobie same na rynkach międzynarodowych, nie wytrzymuje konfrontacji z rzeczywistością, ponieważ wiele państw wspomaga rozwój rodzimych przedsiębiorstw. – KGHM operuje na  czterech kontynentach, na trzech działalność  wydobywcza jest prowadzona w dużej skali. Chcemy więc służyć pomocą innym polskim przedsiębiorstwom, oferując na konkurencyjnych warunkach dostęp do naszych inwestycji zagranicznych. Chcemy z nimi współpracować, a działając wspólnie pomnażamy nasze możliwości – stwierdził prezes KGHM.

(Michał Mrożek/Fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska)

kazb_kz_20170905_077_670

Podczas debaty premier Beata Szydło wręczyła nagrodę Polskiego Czempiona firmie NiUW Glinik – producenta wysokospecjalistycznych narzędzi. Razem z szefową rządu nagrodę wręczył Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej".

Podczas debaty inni paneliści: Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia S.A., Jorgen Bang Jensen, prezes zarządu PLAY, Steven Harman, wiceprezes Amazon.com i Michał Mrożek, prezes zarządu HSBC Bank Polska S.A., zwracali uwagę na konieczność podejmowania nowych wyzwań i wyjścia z obszaru komfortu na lokalnym, polskim rynku. Do podjęcia takich decyzji konieczny jest duch pionierski, konieczny do wyjścia na rynek międzynarodowy. Polski produkt i polska marka musi stać sie paszportem do ekspansji zagranicznej. 

 

 

Relacja powstała we współpracy z KGHM Polska Miedź

Źródło:

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc.86/2) - BARBARA PIWNIK - REFORMA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI POTRZEBNA OD ZARAZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze