Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska wskaże Gruzji drogę do Unii Europejskiej?

21:36 14 lipca 2017
FLICKR.COM/GEORGE MEL/CC
– Gruzji należy się duże uznanie jako liderowi Partnerstwa Wschodniego. Unia Europejska powinna być dumna, że swoim projektem przyczyniła się do takiego sukcesu – powiedział wiceszef MSZ w trakcie spotkania z ministrem spraw zagranicznych Gruzji Micheilem Dżenelidze.

Wiceminister Szymański podkreślił podczas dzisiejszych rozmów trwałe i silne poparcie Polski dla procesu integracji Gruzji z UE i NATO. Z kolei w kontekście zbliżającego się Szczytu Partnerstwa Wschodniego za głęboko uzasadnione uznał ambicje Gruzji do uzyskania silniejszego zestawu instrumentów współpracy z UE. Wiceszef polskiego MSZ zwrócił też uwagę na problem separatystycznych regionów Cchinwali i Abchazji, przypominając o zdecydowanym poparciu Polski dla suwerenności oraz integralności terytorialnej Gruzji w ramach jej międzynarodowo uznanych granic. Minister Dżanelidze podziękował Polsce za aktywne wsparcie Polski dla Gruzji w jej wysiłkach integracyjnych ze strukturami zachodnioeuropejskimi.

Podczas spotkania z ministrem ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Wiktorem Dolidze nacisk położono na kwestie integracji Gruzji z UE i NATO. Minister Dolidze podkreślił pełne zaangażowanie Gruzji w dalsze reformy i determinację w realizowaniu kolejnych wyzwań związanych z procesem integracji. Obie strony wymieniły również uwagi dotyczące przygotowań do tego kolejnego Szczytu Partnerstwa Wschodniego.

Pierwszego dnia swojej wizyty w Batumi wiceminister Szymański wziął udział w konferencji „Europejska Droga Gruzji”.

 

Źródło:Wczytuję ocenę...
PILNUJMY POLSKI (ODC.18) - PRZEKRĘT GAZOWY TUSKA I PAWLAKA A KATASTROFA SMOLEŃSKA

Wczytuję komentarze...
Najnowsze