Polska przegrywa z Niemcami po zaciętym meczu

facebook.com/laczynaspilka

Reprezentacja Niemiec zwyciężyła z Biało-Czerwonymi 3:1 w rewanżowym starciu w grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Europy 2016. Spotkanie było bardzo emocjonujące, a obie drużyny miały wiele szans na strzelenie bramek.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, atakując bramkę rywali już od pierwszych minut. Niestety, to Niemcy objęli prowadzenie już w 12. minucie po golu Thomasa Müllera. Siedem minut później, nasi zachodni sąsiedzi wygrywali różnicą dwóch bramek. Tym razem do siatki strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego trafił Mario Götze. Pod koniec pierwszej połowy, nadzieje w sercach kibiców rozbudził Robert Lewandowski, który po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego zdobył bramkę na 1:2.

W drugiej połowie, obie reprezentacje miały wiele szans na strzelenie gola. W 82. minucie meczu, po raz drugi Mario Götze trafił do siatki Polaków. Nasi kadrowicze nie potrafili już odpowiedzieć na tego gola i przegrali to spotkanie 1:3. Pomimo porażki, Biało-Czerwoni zaprezentowali się dobrze w tym meczu. Robert Lewandowski i spółka oddali w tym starciu trzynaście strzałów, uderzając w światło bramki ośmiokrotnie, czyli tyle samo razy co Niemcy.

Dzięki zwycięstwu, podopieczni Joachima Loewa objęli prowadzenie w  grupie D. Reprezentacja Polski zajmuje drugie miejsce i traci do liderów dwa punkty. Do zakończenia spotkań eliminacyjnych pozostały trzy mecze. Biało-Czerwoni zmierzą się jeszcze z Gibraltarem, Szkocją i Irlandią.