Polska pokonuje Holandię w Pucharze Narodów Europy

facebook.com/PolskaEkipaRugby

Reprezentacja Polski w rugby odniosła drugie zwycięstwo w swoim drugim meczu w rozgrywkach o Puchar Narodów Europy w dywizji 1B. Biało-czerwoni w sobotę na stadionie Polonii w Warszawie wygrali z Holandią 9:8 (6:3).

Po kilku minutach chaotycznej gry z początku meczu, Polacy ruszyli do ataku. Holendrzy popełnili błąd w obronie, a sędzia podyktował rzut karny. W dziewiątej minucie Dawid Banaszek zamienił go na trzy punkty. Chwilę później po kolejnym karnym było 6:0.

"Pomarańczowych" słaby początek nie załamał. Biało-czerwoni zmarnowali kilka dogodnych okazji i po nieco ponad godzinie gry to goście wygrywali 8:6. Decydujące punkty Banaszek zdobył w 72. minucie, znów wykorzystując karnego.

Wcześniej podopieczni trenera Marka Płonki również w stolicy pokonali Szwecję 29:17. W kolejnym spotkaniu zmierzą się 15 listopada na wyjeździe z Mołdawią.

Polacy prowadzą w tabeli, ale oprócz meczów z ich udziałem odbyło się jeszcze tylko spotkanie Szwecja - Ukraina (0:45).

Biało-czerwoni również rok temu występowali w dywizji 1B (trzeci poziom w Europie). Rozgrywki trwają dwa lata, a zwycięzca awansuje do dywizji 1A.

Polska - Holandia 9:8 (6:3)

Punkty dla Polski: Dawid Banaszek 9.

Polska: Craig Bachurzewski (Daniel Bartkowiak), Adrian Chróściel (Grzegorz Buczek), Radosław Bysewski (Paweł Grabski), Michał Krużycki (Cyprian Majcher), Piotr Zeszutek, Michał Mirosz, Mateusz Bartoszek, Paweł Dąbrowski (Marek Płonka jr.) - Rafał Janeczko (Łukasz Szostek)- Dawid Banaszek - Tomasz Rokicki, Mariusz Wilczuk (Rafał Szrejber), Tomasz Gasik, Robert Kwiatkowski - Marek Przychocki (Dawid Popławski).