Polska niespodzianka w oszczepie

facebook.com/mm.andrejczyk

Maria Andrejczyk wygrała kwalifikacje rzutu oszczepem na igrzyskach w Rio de Janeiro. Polka sprawiła ogromną niespodziankę już w pierwszej próbie uzyskując wynik 67,11 m, który jest najlepszym osiągnięciem w tym roku na świecie w tej konkurencji i zarazem nowym rekordem Polski. Finał rzutu oszczepem odbędzie się w nocy z czwartku na piątek.

20-letnia Polka w maju tego roku wyrównała dotychczasowy rekord Polski wynikiem 64,08. Nic nie wskazywało na to że młoda zawodniczka na igrzyskach może posłać oszczep o ponad trzy metry dalej. Andrejczyk w kwalifikacjach pokonała tuzy kobiecego oszczepu z dwukrotną złotą medalistką olimpijską Czeszką Barbarą Spotakovą na czele.

Dotychczas największym sukcesem polskiej oszczepniczki było mistrzostwo Europy juniorów wywalczone w 2015 roku w szwedzkiej Eskiilstunie. Na tegorocznych mistrzostwach Europy seniorów w Amsterdamie Andrejczyk zajęła dopiero 13 miejsce nie awansując do finału. Walka o medale w rzucie oszczepem kobiet rozegra się o 2:10 w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego.

Źródło: sport.tvp.pl