Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska gospodarzem wielkiego, piłkarskiego święta - dzisiaj początek

kos 17:19 16 czerwca 2017
u21poland.com
Decyzją Komitetu Wykonawczego UEFA w styczniu 2015 roku na Gospodarza Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 w 2017 roku – największych w historii imprezy – wybrano Polskę. To właśnie w naszym kraju kibice po raz pierwszy będą mogli zobaczyć w finale aż 12 najlepszych europejskich drużyn. Dziś pierwsze mecze, w tym pojedynek Biało - Czerwonych.

Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 składać się będą z fazy grupowej i fazy pucharowej. Zanim jednak poznaliśmy drużyny, które zagrają w Polsce, w całej Europie odbyły się eliminacje oraz faza play-off. W eliminacjach wzięły udział 52 drużyny, które przydzielono do 9 grup.

W turnieju, który odbędzie się na stadionach w Polsce, weźmie udział 12 drużyn. Obok 11 ekip, które przeszły eliminacje, w mistrzostwach zagra też gospodarz, czyli reprezentacja Polski. Ekipy zostały podzielone na trzy grupy, a każda grupa liczy będzie cztery zespoły. Do fazy pucharowej turnieju, czyli w tym przypadku półfinałów, awansują 3 zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca. Finał mistrzostw Europy UEFA EURO U21 odbędzie się 30 czerwca 2017 roku w Krakowie na stadionie przy ulicy Kałuży 1.

W piątek swój pierwszy mecz rozegrają gospodarze imprezy – zespół Marcina Dorny zmierzy się ze Słowakami.

Zanim na płytę stadionu w Lublinie wybiegną reprezentacje Polski i Słowacji, w Kielcach zagrają Szwedzi i Anglicy. Pierwszą grupową konfrontację Biało-Czerwonych poprzedzi uroczysta ceremonia otwarcia. 

Później uwaga kibiców skupi się na piłkarzach obu drużyn. Polacy jako gospodarze turnieju nie musieli przechodzić przez eliminacje. Nie oznacza to jednak, że zespół Marcina Dorny odpoczywał. Biało-Czerwoni przed rozpoczęciem turnieju przygotowywali się rozgrywając mecze towarzyskie. Polacy pokonali m.in. Niemców 1:0, ograli także Finów, Białorusinów czy Czarnogórców. Ostatnio przegrali natomiast z Czechami oraz Włochami. Oba spotkania 1:2. – Czujemy się podekscytowani tym, na co długo czekaliśmy. Nadchodzi moment wyzwania. Jesteśmy optymalnie przygotowani. Dobrze przepracowaliśmy czas spędzony w Arłamowie oraz Lublinie. Jestem przekonany, że jutro będziemy w optymalnej dyspozycji – powiedział na oficjalnej przedmeczowej konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski U21, Marcin Dorna.

Początek spotkania o 20:45.

Źródło: u21poland.comWczytuję ocenę...
OTWARTYM TEKSTEM - odc. 120/2 - IRENEUSZ KACZMAREK - DIAGNOZA JEST JASNA: JESTEŚMY NA WOJNĘ!

Wczytuję komentarze...
Najnowsze