Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Polska będzie liderem zero-emisyjnego transportu publicznego w Europie”

PR 12:29 12 września 2018
twitter
- Flagowy program premiera Mateusza Morawieckiego E-bus jedzie bardzo szybko. Polska będzie liderem zero-emisyjnego transportu publicznego w Europie – powiedziała Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Polskim Radiem 24. Minister przedsiębiorczości i technologii potwierdziła, że jest duża szansa na budowę polsko-niemieckiego konsorcjum, które zajmie się produkcją ogniw do samochodów elektrycznych.

 

Minister Jadwiga Emilewicz, rozmawiając z Polskim Radiem 24 zwróciła uwagę na to, jak ważna jest kwestia mobilności i elektromobilności w Polsce. Mówiła także o programie premiera Morawieckiego E-bus.

- Zaczynamy do transportu publicznego. To program E-bus, flagowy program premiera Morawieckiego, który jedzie już bardzo szybko. Po pierwsze, mamy dziś 100 elektrycznych autobusów w polskich miastach a w zamówieniach jest już kolejnych ponad 360, to znaczy, że Polska będzie liderem publicznego transportu zero-emisyjnego w europie – oznajmiła.

Minister przekazała także informacje o uruchamianiu programów w kierunku rozwoju nowych technologii.

- Kolejne programy są uruchamiane, program w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, za sprawą którego mamy nadzieję w przyszłym roku zobaczyć prototyp nowego autobusu elektrycznego jakiego dziś żadne konsorcjum nie dostarcza. W zakresie transportu publicznego myślę, ze mamy się dobrze – co więcej Polacy polubili autobusy elektryczne. Chcą aby jeździły po miastach, to daje mandat radnym do tego aby decyzje o takich zakupach podejmować – stwierdziła.

Minister Emilewicz stwierdziła, że większym wyzwaniem jest elektromobilność indywidualna, która wciąż traktowana jest jako luksus ze względu na bardzo wysoką cenę takich pojazdów. Powiedziała o potrzebie powstania konsorcjum, które będzie dostarczać baterie do budowy takich aut. Potwierdziła także, że jest szansa na to, by powstało Polsko-Niemieckie konsorcjum, które mogło by się taką produkcją zająć.

 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


ZAMACH NA CHRZEŚCIJAN W SRI LANCE TO NAJWIĘKSZA ZBRODNIA - CZARNECKI, ŻÓŁTANIECKI, KANIA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze