Polki lepsze od Węgierek w eliminacjach do mistrzostw Europy

facebook.com/Związek-Piłki-Ręcznej-w-Polsce-Polish-Handball-Federation-288274414529489

Polskie szczypiornistki wygrały na wyjeździe 26:25 z Węgierkami, rewanżując się tym samym za porażkę u siebie sprzed kilku dni. Oba zespoły mają po tym spotkaniu tyle samo punktów w tabeli grupy 5 eliminacji do mistrzostw Europy.

Jako pierwsze znaczniejszą przewagę uzyskały reprezentantki Węgier, które wyszły na prowadzenie 10:6. Na szczęście gospodynie pod koniec pierwszej połowy straciły skuteczność w ataku, nasze szczypiornistki zdołały to wykorzystać i na przerwę schodziły prowadząc 17:16.

Druga połowa nie zaczęła się najlepiej dla Polek. W ciągu pierwszych 12 minut tej części gry zdołały rzucić zaledwie 1 bramkę i przegrywały już 18:22. Wtedy jednak świetnie zaczęła się spisywać w bramce Weronika Gawlik, po której interwencjach udało się podopiecznym Rasmussena kilkakrotnie skontrować rywalki i doprowadzić do remisu. Następnie dwa karne obronione przez naszą bramkarkę pozwoliły Polsce wyjść na prowadzenie 25:23. W końcówce mimo zaciętej walki nasze szczypiornistki nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa.

Teraz Polki czeka wyjazd na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, na którym zmierzą się z Rosją, Szwecją i Meksykiem. Awans do Rio wywalczą dwie najlepsze drużyny. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w piątek.

Źródło: zprp.pl, sport.tvp.pl