Polka siódma na mistrzostwach świata w biathlonie

Krystyna Guzik
facebook.com/PZBiath

Polska biathlonistka Krystyna Guzik była siódma w biegu na 15 km na mistrzostwach świata w Oslo. Zwyciężyła Francuzka Marie Dorin Habert.

Nasza zawodniczka zaliczyła jedno pudło podczas trzeciego strzelania. Podobnym wynikiem wykazała się też Magdalena Gwizdoń, która jeszcze przed ostatnią wizytą na strzelnicy podczas której raz chybiła, miała szansę na medal. Pozostałe nasze reprezentantki Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska zajęły odpowiednio 40 i 41 miejsce. Zarówno złoto jak i srebro przypadło w udziale Francuzkom, pierwsza była Marie Dorin Habert, druga Anais Bescond, brązowy medal wywalczyła Niemka Laura Dahlmeier.

Wszystkie cztery nasze zawodniczki zobaczymy w piątek w biegu sztafetowym. Natomiast Guzik i Gwizdoń dzięki swoim wysokim lokatom będą jeszcze rywalizowały w niedzielę, w kończącym mistrzostwa indywidualnym biegu masowym na 12,5 km.

Źródło: biathlonworld.com