Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polka na pokładzie zaginionego okrętu!

M.N. 9:11 20 listopada 2017
Twitter
Na Atlantyku zaginął okręt podwodny z 44-osobową załogą. Flota argentyńska, którą wspomagają m. in. Amerykanie oraz Chilijczycy, wyruszyła na poszukiwanie zaginionego statku. Okazuje się, że na pokładzie jest Polka – Eliana Maria Krawczyk, która jest pierwszą kobietą-oficer w argentyńskiej marynarce wojennej.

Cytowana przez Fakt24.pl rodzina kobiety stwierdziła, że Eliana miała kontaktować się z rodziną kilka dni przed zaginięciem okrętu i już po wynurzeniu się jednostki. Eliana Maria Krawczyk ma 35 lat, na okręcie odpowiada za broń i cumowanie.

Sygnały satelitarne odebrano w sobotę rano i wczesnym popołudniem, trwały od 4 do 36 sekund. Nie udało się jednak nawiązać kontaktu. W akcję poszukiwawczą na Atlantyku włączyły się jednostki USA, Wielkiej Brytanii i Chile.

Ministerstwo obrony Argentyny współpracuje z amerykańską firmą, która usiłuje ustalić miejsca nadajnika, z którego wysłano sygnały. Jeśli doszło do awarii na okręcie, podczas zanurzenia, na powierzchnię mógł zostać wypuszczony automatyczny nadajnik EPIRB, który wysyła sygnały z wezwaniem o pomoc poprzez satelitę - informuje Reuters.

Źródło: rp.pl

Wczytuję ocenę...


PROGRAM "7X24" (9.12) - DLACZEGO NIEMCY TRAKTUJĄ POLSKĘ JAKO KRAJ II KATEGORII ?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze