Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Policja zatrzymała mężczyznę, który chwalił się "mołotowami" na "Majdan" w Warszawie

kos 14:20 12 grudnia 2017
policja.pl
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach zatrzymali 33-letniego mieszkańca tego powiatu. Specjaliści zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości dotarli do wpisów na jednym z portali społecznościowych, które przepełnione były agresją. Mężczyzna wskazywał, że posiada kilka „koktajli” gotowych do użycia podczas „Majdanu” w Warszawie. Z zatrzymanym mężczyzną zostaną przeprowadzone czynności procesowe w Prokuraturze Rejonowej w Żarach.

 

Specjaliści zwalczający cyberprzestępczość reagują na wszelkie formy łamania prawa, które mają miejsce w sieci. Z uwagi na fakt, że dziś bardzo wiele dzieje się właśnie w świecie wirtualnym, policjanci mają sporo pracy, aby ocenić, czy treści w nim zawarte są właściwe. Bardzo częstym przykładem jest popularny „hejt”. Osoby korzystające z internetu mając przekonanie, że są anonimowe i bezkarne, w wielu momentach przekraczają już nie tylko granice dobrego smaku ale i prawa. Należy pamiętać, ze słowo pisane przed monitorem komputera ma identyczne znaczenie, jak te wypowiadane w świecie rzeczywistym. I warto pamiętać o tym, że zawsze zostawia swój ślad w sieci. I choć w wielu przypadkach mowa jest o czynach, które ścigane są na wniosek osób pokrzywdzonych, to są i takie przypadki, gdzie organy ścigania reagują z urzędu.

O takim właśnie zdarzeniu możemy mówić w sprawie 33-letniego mieszkańca powiatu żarskiego, na wpisy którego policjanci zareagowali błyskawicznie. Mężczyzna na jednym z portali społecznościowych zamieszczał wpisy nawołujące do wyjazdu do Warszawy celem realizacji drugiego „Majdanu” wymierzonego wobec organów państwa. Mężczyzna zadeklarował, że zabierze ze sobą „parę koktaili”. Do powyższych wpisów dotarli funkcjonariusze zwalczający cyberprzestępczość i natychmiast podjęli kroki w kierunku ustalenia osoby za to odpowiedzialnej. We wtorek /12 grudnia / nad ranem 33-latek został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. W najbliższym czasie z jego udziałem zostaną przeprowadzone czynności procesowe z udziałem prokuratora. Najprawdopodobniej zatrzymany usłyszy zarzut z art. 255 Kodeksu Karnego.

§ 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Źródło: policja.pl

Wczytuję ocenę...


10/04/2010 fakty (odc.57) - T. ZIEMSKI - TEZA Z BRZOZĄ BODINA NIE PRZEKONUJE. OTO DOWÓD
Wczytuję komentarze...
Najnowsze