Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Policja przekazała do prokuratury materiały ws. Marszu Niepodległości

sm 11:51 14 listopada 2017
Policja przekazała do prokuratury pierwszą partię materiału dowodowego zgromadzonego podczas Marszu Niepodległości, który odbył się 11 listopada w Warszawie - poinformował we wtorek rzecznik Komendy Głównej Policji mł. insp. Mariusz Ciarka.

"Dziś pierwsza partia materiału dowodowego zgromadzonego przez nas została przekazana do prokuratury tak, aby w międzyczasie prokuratorzy mogli także pracować nad tym materiałem' - powiedział dziennikarzom rzecznik KGP Mariusz Ciarka. 

Rzecznik KGP podkreślił, że w pierwszej kolejności policja skupia się na największym zgromadzeniu, czyli na Marszu Niepodległości. "Po zebraniu całego materiału dowodowego on również trafi do prokuratury" - podkreślił Ciarka.

Według danych policji 11 listopada odbyło się 308 wydarzeń związanych z obchodami Święta Niepodległości. Uczestniczyło w nich ponad 65 tys. osób. 

Wcześniej szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował, że ponownie zobowiązał policję do jak najszybszej analizy treści propagowanych podczas wszystkich zgromadzeń, które odbyły się 11 listopada, pod katem ścigania z urzędu sprawców z art. 256 k.k. (m.in. propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu).

 

Źródło: Twitter/media

Wczytuję ocenę...


OTO WIZJA PATRYKA JAKIEGO DLA WARSZAWY. ZOBACZ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze