Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Pola. Zabierz ją na zakupy”. Powstała aplikacja sprawdzająca „narodowość” sklepowych produktów

mk 8:52 12 listopada 2015
pola-app.pl
11 listopada, w Święto Niepodległości na rynku pojawiła się aplikacja, dzięki której można sprawdzić „pochodzenie” produktów na półkach sklepowych. Wedle twórców aplikacja ma być wsparciem dla polskiej gospodarki.

Korzystanie z aplikacji „Pola” polega na tym, by zeskanować kod kreskowy z dowolnego produktu w sklepie. Dzięki tej czynności dowiemy się o firmie, która wyprodukowała dany towar.

Zeskanuj kod kreskowy z dowolnego produktu i dowiedz się więcej o firmie, która go wyprodukowała. Pola powie Ci, czy dany producent opiera się na polskim kapitale, ma u nas swoją produkcję, tworzy wykwalifikowane miejsca pracy, jest częścią zagranicznego koncernu. Jeśli znajdziesz firmę, której nie ma w naszej bazie, koniecznie zgłoś ją do nas. Pomożesz nam w ten sposób uzupełniać unikalną bazę polskich producentów – czytamy na stronie aplikacji.

Metodologia oceny produktu polega na tym, że każdemu producentowi Pola przypisuje od 0 do 100 punktów.

Pierwsze 35 punktów przyznaje proporcjonalnie do udziału polskiego kapitału w konkretnym przedsiębiorstwie. Dalsze 10 punktów otrzymuje ta firma, która jest zarejestrowana w Polsce, a kolejne 30, o ile produkuje w naszym kraju. Dalsze 15 punktów zależy od tego, czy zatrudnia w naszym kraju w obszarze badań i rozwoju. Wreszcie ostatnie 10 punktów otrzymują firmy, które nie są częścią zagranicznych koncernów – wyjaśniają twórcy.

Partnerem „Poli” są m.in. Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego oraz Instytut Logistyki i Magazynowania, który zapewnia bazę kodów kreskowych i producentów.

Aplikacja obecnie dostępna jest na smartfony z systemem iOS i Android. Twórcy zapowiadają też wersję na Windows Mobile.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.130/2) - prof. JAN ŻARYN - NIECH MILCZĄ CI, CO ATAKUJĄ KOŚCIÓŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze