Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pogoda zwariowała... Po prostu nie uwierzysz!

M.N. 17:31 2 grudnia 2018
pixabay.com
Mroźne Mikołajki? Niedoczekanie. Za kilka dni pogoda oszaleje... Będzie też niebezpiecznie! Uważaj.

Obecnie trwa powolna przebudowa pola barycznego. Wyż, który oddziaływał na Polskę, dmuchając w nas zimnem, powoli odsuwa się w kierunku Rosji. Od zachodu dostajemy się w obszar niższych wartości ciśnienia atmosferycznego.

Dodatkowo na zachodzie zaznacza się niewielka strefa frontu atmosferycznego, który przynosi tam niebezpieczne opady deszczu przy ujemnej temperaturze. Na wielu drogach zachodniej Polski notuje się zjawisko gołoledzi, które jest przyczyną kolizji i wypadków.

Za frontem zmierza do Polski cieplejsza masa powietrza. Od następnych dni zaczniemy dostawać się pod wpływ zachodniej cyrkulacji zwaną strefową. Taka sytuacja faworyzuje przesuwanie się ośrodków niskiego ciśnienia nad Bałtyk, raz po raz częstując nas frontami atmosferycznymi z opadami. Pierwsze dni grudnia na zachodzie kraju już zasieją ziarenko niepewności co do opadów śniegu.

Na termometrach ujrzymy średnio od 3 do 7 stopni. W Mikołajki, a więc 6 grudnia, na termometrach na zachodzie nawet +10,+11 stopni!

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla siedmiu województw. Należy spodziewać się miejscowych opadów marznącego deszczu oraz mżawki. Opady mogą powodować gołoledź. O uwagę apeluje też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Źródło: o2.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.130/2) - prof. JAN ŻARYN - NIECH MILCZĄ CI, CO ATAKUJĄ KOŚCIÓŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze