Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pogoda po prostu oszaleje! Nie było tak od 28 lat

M.N. 16:57 16 maja 2019
pixabay.com
Temperatura w pierwszej połowie maja była o ok. 3 st. C niższa niż średnia wieloletnia. Zdaniem ekspertów tak zimnych pierwszych tygodni maja nie było w Polsce co najmniej od 28 lat. Niestety - chłód jeszcze do nas wróci.

Przed nami duże ocieplenie - w niedzielę na zachodzie termometry lokalnie mogą pokazać nawet 27 st. C - wynika z prognozy biura Cumulus do Wirtualnej Polski. 

Niestety nie oznacza to, że takie temperatury pozostaną z nami do początku czerwca. Z obecnych modeli pogodowych wynika, że w kolejny weekend maja znów wyciągniemy grubsze kurtki - ma być tylko 13-15 st. C.

Tegoroczny maj już od pierwszych dni krzyżował plany na wyjazdy, a później było jeszcze bardziej zimno, deszczowo, a nawet śnieżnie. - To najchłodniejsza pierwsza połowa maja od 1991 roku - mówi dr Marek Błaś z Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego.

- W tym okresie notuje się z reguły do 5-6 dni z temperaturą maksymalną poniżej 15 st. C. O ile w analogicznym okresie 2018 roku nie było ani jednego takiego dnia, o tyle w tym roku jest ich już aż 10 - dodaje ekspert w rozmowie z "Gazetą Wrocławską".

 

Źródło: o2.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze