Podwójne derby Londynu w Boxing Day

facebook.com/SkySports

Piłkarze Chelsea Londyn pokonali na własnym stadionie West Ham United 2:0 w meczu 18. kolejki angielskiej ekstraklasy. Bramki zdobyli John Terry i Hiszpan Diego Costa. Z kolei Arsenal pokonał u siebie Queens Park Rangers 2:1.

To dziewiąte zwycięstwo Chelsea w dziewiątym meczu u siebie w tym sezonie. West Ham przed tą kolejką zajmował rewelacyjne czwarte miejsce, ale w starciu z prowadzącymi w tabeli podopiecznymi trenera Jose Mourinho nie mieli wiele do powiedzenia. Chelsea od początku przeważała, a Terry wynik spotkania otworzył w 31. minucie. Costa na listę strzelców wpisał się w 62. minucie i ma na koncie już 13 trafień.

Goście grali ambitnie i do samego końca dążyli do zdobycia choćby honorowego gola. Najbliżej był tego Morgan Amalfitano, który w 87. minucie trafił w słupek.

Kolejny występ w barwach Leicester zaliczył natomiast Marcin Wasilewski. Jego zespół przegrał jednak na własnym boisku z Tottenhamem Hotspur 1:2 i z dorobkiem zaledwie 10 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Z kolei Swansea City z Łukaszem Fabiańskim w bramce pokonało u siebie Aston Villę 1:0 po bramce Islandczyka Gylfiego Sigurossona.

Sporo emocji dostarczyło spotkanie Arsenalu Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce z Queens Park Rangers (2:1). Gospodarze objęli prowadzenie w 37. minucie za sprawą Alexisa Sancheza. Chilijczyk był czołową postacią w zespole Arsene'a Wengera. Miał bowiem spory udział przy trafieniu Tomasa Rosicy'ego w 65. minucie. Wcześniej czerwoną kartką ukarany został Olivier Giroud, który uderzył głową obrońcę gości Neduma Onuohę i "Kanonierzy" kończyli mecz w osłabieniu.

W 79. minucie Szczęsnego z rzutu karnego pokonał Charlie Austin. Gospodarzom udało się jednak utrzymać zwycięstwo do końca i z dorobkiem 30 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli. Do prowadzącej Chelsea tracą 15 oczek.