Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PO przygotuje projekt rezolucji PE dot. Polski. "Bruksela to też nasz dom, dlatego będziemy aktywnie informować o tym, co się w Polsce dzieje"

ap 13:56 12 marca 2016
screen tvp info
Europarlamentarzyści Platformy Obywatelskiej przygotują i złożą w Parlamencie Europejskim projekt rezolucji dotyczący sytuacji w Polsce – zdecydowano podczas dzisiejszego posiedzenia zarządu tej partii, o czym poinformował na briefingu Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący PO mówił, że dziś przedstawiciele jego formacji będą obecni na spotkaniu opozycji, aby wyrazić, jak bardzo nie akceptują rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodał, sprawa naszego kraju, to nie tylko sprawa Polski. – Jesteśmy częścią wspólnoty europejskiej, w Brukseli czujemy się jak u siebie, to jest też nasz dom i tam będziemy informować o tym, co dzieje się w Polsce – powiedział Schetyna.

Lider PO, podkreślił, że chciałby, aby Parlament Europejski przyjął projekt rezolucji ws. sytuacji w Polsce. Jak dodawał, jest już po konsultacjach z politykami z Europejskiej Partii Ludowej, a w czwartek jedzie do Brukseli na dalsze rozmowy. – To jest projekt który powinien się pojawić i powinien być przyjęty przez PE, dlatego, że powinniśmy wiedzieć, że Europa nie akceptuje łamania prawa w Polsce, łamania konstytucji, nie akceptuje tego, co robi rząd PiS przez ostatnie pół roku. Będziemy to podkreślać i to pokazywać. Będziemy aktywnie opinię europejską o tym informować – zapowiedział Schetyna.

Źródło: tvp info

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.59) - CAŁA PRAWDA O SZCZYCIE NATO
Wczytuję komentarze...
Najnowsze