Pływaczka zawieszona na 2 lata za doping. W Rio prawie zdobyła medal

Chen Xinyi
NBC Olympics

Chinka została zawieszona na dwa lata za stosowanie niedozwolonych środków – poinformowała Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA). Chodzi o pływaczkę Chen Xinyi.

– Dostrzegliśmy doniesienia prasowe na temat tej sprawy. Jednak nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego potwierdzenia tej informacji –poinformowała wówczas rzeczniczka prasowa chińskiej federacji antydopingowej Li Keke.

W organizmie 18-letniej zawodniczki znaleziono diuretyk hydrochlorotiazyd. O podejrzeniach stosowania dopingu u pływaczki niektóre media informowały tuż po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Teraz informacje zostały potwierdzone i podane przez oficjalne instytucje.

Podczas zawodów Chinka zajęła czwarte miejsce w olimpijskim finale 100 m st. motylkowym. Była również na liście startowej w wyścigu na 50 m stylem motylkowym.

FINA zdyskwalifikowała zawodniczkę na dwa lata.

Źródło: tvn24.pl