Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PKW sprawdzi, czy SKOK-i finansują kampanię wyborczą? Kopacz: Jest taka rekomendacja podkomisji

zm, mk 14:32 27 lipca 2015
Zrzut ze strony tvpstream.tvp.pl
– Druga rekomendacja dotyczyła tego, aby podczas tej zbliżającej się kampanii wyborczej PKW bardzo szczegółowo oceniała, czy przypadkiem SKOK-i nie finansują kampanii wyborczej – mówiła premier Ewa Kopacz, pytana o sprawę SKOK-ów i rekomendacji podkomisji.

Kopacz na konferencji w Wałbrzychu została zapytana, czy SKOK-i będą obciążeniem dla systemu bankowego. – One już są obciążeniem dla systemu bankowego, ponieważ w tej chwili ponad 3 mld – bodajże 3,6 – zostało już wypłacone ludziom, którzy złożyli depozyty i zaufali tymże instytucjom – stwierdziła.

– Wiem, że zakończyła się praca podkomisji. Rekomendacje, które podkomisja przedłożyła członkom Komisji Finansów były bardzo jednoznaczne, czyli stwierdziły i postanowiły diagnozę dotyczącą kondycji finansowej SKOK-ów po wysłuchaniu również relacji ministra finansów, ale podejrzewam, że KNF-u również – dodała.

Kopacz poinformowała również, że z jej informacji wynika, że PKW będzie sprawdzać, czy SKOK-i nie finansują kampanii wyborczych. – Druga rekomendacja dotyczyła tego, aby podczas tej zbliżającej się kampanii wyborczej PKW bardzo szczegółowo oceniała, czy przypadkiem SKOK-i nie finansują kampanii wyborczej – stwierdziła.

Zdaniem premier rządu trzecią rekomendacją podkomisji miałoby być powołanie w przyszłym parlamencie komisji śledczej, która „bardzo dogłębnie sprawdzi, jak doprowadzono do tak tragicznej sytuacji SKOK-ów”.

 

Źródło: TVP Info, 300polityka.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Mówi Się (Sobala) - T. SAKIEWICZ: W PO ZNALEŹLIŚMY 3 OSOBY SKAZANE ZA PEDOFILIĘ, A JEDNĄ OSKARŻONĄ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze