Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PiS umacnia przewagę, Nowoczesna goni Platformę. Najnowszy sondaż

ap 8:09 4 listopada 2015
Jarosław Kaczyński, Beata SzydłoFacebook/ PiS
Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 36 procentowe poparcie obywateli – wnika z sondażu IBRiS dla Rzeczpospolitej przeprowadzonego już po wyborach parlamentarnych w których partia ta zwyciężyła z przewagą pozwalającą na samodzielne rządy.

Tuż za partią Jarosława Kaczyńskiego uplasowała się Platforma Obywatelską, którą popiera 19 proc. respondentów. Takie notowania formacji Ewy Kopacz wskazują na spadek liczby sympatyków, gdyż oznacza wynik niższy niż w wyborach parlamentarnych, które odbyły się nieco ponad miesiąc temu.

Na podium znalazła się .Nowoczesna Ryszarda Petru z wynikiem 12 proc. Badanie IBRiS pokazuje, że partia ta odnotowała najwyższy wzrost (w wyborach uzyskała 5 proc. mniej), a co za tym idzie w szybkim tempie goni PO.

W Sejmie znalazłby się także Ruch Kukiz'15, który również zanotował wzrost poparcia. Chęć oddania głosu na formację Pawła Kukiza zadeklarowała 10 proc. badanych. To 4 punkty procentowe więcej niż w poprzednim badaniu tego instytutu oraz 1 punkt więcej niż w wyborach.

Dobry wynik uzyskała także partia Razem, którą w sondażu preferencji partyjnych wskazało 5 proc. pytanych. W poprzednim badaniu mogła ona liczyć na poparcie sięgające zaledwie 1 procenta, a w wyborach zagłosowało na nią 3,5 procent Polaków.

Progu nie przekroczyły Zjednoczona Lewica (6 proc.), partia KORWiN i PSL (po 4 proc.).

Źródło: interia, rp

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.106) - OTO DLACZEGO ZAKUP F-35 ROZZŁOŚCIŁ ROSYJSKĄ AGENTURĘ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze