Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PiS: Nowa polityka medialna już obowiązuje. Za nieprzestrzeganie będą sankcje

15:47 8 listopada 2013
- Polityków PiS obowiązują nowe zasady kontaktów z mediami – poinformował rzecznik tej partii Adam Hofman. Za nieskonsultowane z biurem prasowym klubu parlamentarnego występy w mediach ma grozić m.in. wyrzucenie z list wyborczych.

Na posiedzeniu komitetu politycznego kierownictwo partii rozmawiało o nowych zasadach współpracy z mediami. Na dzisiejszym posiedzeniu klubu PiS szczegóły zostały przedstawione posłom.
Wczoraj komitet polityczny podjął uchwałę, dzisiaj została przekazana klubowi. Dotyczy udziału w centralnych programach telewizyjnych i radiowych posłów krajowych i europejskich. Od dziś ma być tak, że każdy parlamentarzysta, gdy dostanie zaproszenie od dziennikarza czy wydawcy, odsyła go do biura prasowego, które będzie decydować kto ma pójść. Sankcje to między innymi niekandydowanie do Sejmu czy Parlamentu Europejskiego - powiedział Hofman.
Rzecznik PiS zapytany o to, dlaczego nowe zasady są wprowadzane akurat w tym momencie odpowiedział: Zbliżają się najważniejsze wybory dla Polski. Trzeba być jeszcze bardziej sprawnym, skutecznym. Trzeba dobrze funkcjonować. To była inicjatywa prezesa Jarosława Kaczyńskiego, aby lepiej opanować front medialny.
Hofman na pytanie czy posłowie na posiedzeniu klubu zgłaszali jakieś wątpliwości wobec nowych zasad, odpowiedział - Nawet szemrania nie było.
- Przestrzeganie tych zasad jest warunkiem zwycięstwa. Jesteśmy dorosłymi ludźmi, wiemy, że chcemy wygrać. Żeby wygrać, trzeba też narzucić na siebie pewne rygory. Partia to nie jest zlepek różnych interesów, tylko grupa ludzi, którzy mają wspólny cel - zaznaczył.
Ap, PAP, fot. Patryk Matyjaszczyk /CC

Źródło:

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Mówi Się (Sobala) - T. SAKIEWICZ: W PO ZNALEŹLIŚMY 3 OSOBY SKAZANE ZA PEDOFILIĘ, A JEDNĄ OSKARŻONĄ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze