Piłkarze reprezentacji Polski odwiedzili Fatimę. Piękna postawa kapitana drużyny

screen z Youtube.com/Łączy nas piłka

Piłkarze polskiej reprezentacji narodowej do lat 17, przebywający w Portugalii na turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy, w przerwie między turniejowymi meczami odwiedzili Sanktuarium w Fatimie. Piękną postawę zaprezentował kapitan drużyny, Szymon Zalewski, pokonując na kolanach tzw. drogę pokuty.

Relacja z pobytu młodzieżowej reprezentacji w Portugalii została zamieszczona na kanale „Łączy nas piłka”. Stawką turnieju był awans do młodzieżowych mistrzostw Europy. W przerwie między turniejowymi meczami, młodzi piłkarze odwiedzili Sanktuarium w Fatimie. Trzech zawodników postanowiła pokonać na kolanach tzw. drogę pokuty, a najwytrwalszym okazał się kapitan reprezentacji, 16-letni Szymon Zalewski, dając tym samym ważne świadectwo hartu ducha i charakteru.

Polacy podczas turnieju eliminacyjnego rozegrali trzy mecze i niewiele zabrakło im do awansu do turnieju finałowego. Po porażce 1:3 z Hiszpanią, remisie 3:3 z Portugalia i zwycięstwie 3:0 nad Grecją, Polacy tylko różnicą bramek przegrali awans z gospodarzami turnieju, ostatecznie zajmując trzecie miejsce w grupie.

Źródło: Youtube.com, telewizjarepublika.pl