Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pietrasz: Sowiecki pomnik przeniesiemy na cmentarz

bs 10:19 17 maja 2014
Telewizja Republika
– Pomnik Pomnik Wdzięczności Żołnierzom Armii Czerwonej stał na Grobie Nieznanego Powstańca. Stąd liczne protesty kombatantów. Dzięki determinacji radnych PiS-u i wiceprezydenta udało się sowiecki pomnik stamtąd usunąć – mówił w porannym programie Telewizji Republika wiceprzewodniczący rady miasta Katowice, Piotr Pietrasz.
W środę z pl. Wolności w Katowicach zabrano Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej, który stał w tym miejscu od 60 lat.
W środę z pl. Wolności w Katowicach zabrano Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej, który stał w tym miejscu od 60 lat.

Jak pisaliśmy wcześniej, Pomnik Wdzięczności Żołnierzom Armii Czerwonej zniknął z Placu Wolności w Katowicach. Decyzją władz miasta monument sowiecki już nie wróci na swoje miejsce. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT...

– Uznaliśmy, że nie należy pomnika spalać, tylko przejąć – powiedział Pietrasz. – Monument po renowacji trafi na cmentarz. Jest to wyjście kompromisowe, ponieważ go nie niszczymy. Sam cmentarz może służyc także jako obiekt informacyjny dla uczniów – dodał na antenie Telewizji Republika.

Jak tłumaczył, o opinię dotyczącą usunięcia monumentu zapytano także mieszkańców Katowic. – Większość głosujacych internantów chciała usunięcia pomnika. On paskudzi miasto, kompromituje nas – powiedział.

– Pomnik został rozebrany na podstawie uchwały, podjętej przez Radę Miasta prawie 14 lat temu, 2000 roku – dodał Pietrasz.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...
TAGI:


OTO WIZJA PATRYKA JAKIEGO DLA WARSZAWY. ZOBACZ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze