Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pierwsze tygodnie działania programu "500 Plus". "Wypłacono już trzy miliony złotych"

zm 11:06 23 kwietnia 2016
Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Wiesława Kacperek-BiegańskaTelewizja Republika
– Urzędy dobrze sobie radzą, nie ma żadnych problemów i nawet nie słychać nic o kolejkach – chwaliła pierwsze tygodnie składania wniosków o dofinansowanie dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Wiesława Kacperek-Biegańska.

Jak podkreślała w studiu Telewizji Republika Wiesława Kacperek-Biegańska, dotychczas nie ma informacji o poważnych problemach przy składaniu wniosków. Dyrektor z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przyznała, że na początku występowały problemy z systemem elektronicznym oraz, coraz rzadsze już, błędy przy wypełnianiu wniosków ze strony rodziców. – To dodatkowa praca po stronie urzędów gmin i miast, które te wnioski przyjmują i pewien kłopot dla rodziców – tłumaczyła. Jak dodała, najczęściej występującym problemem jest niezgłoszenie pierwszego dziecka, kiedy rodzice starają się o dofinansowanie na drugie dziecko.

Według ostatnich danych tylko w województwie mazowieckim złożono dotychczas 230 tysięcy wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Rodzina 500 Plus", a na konta gmin przelano już 150 milionów złotych. – Wypłacono już rodzinom trzy miliony złotych, co oznacza, że Ci ludzie już te pieniądze mają i mogą wydawać – dodał.

Program "Rodzina 500 Plus" ruszył od 1 kwietnia. Od tego momentu można składać wnioski o przyznanie świadczenia z tytułu rządowego programu, w ramach którego każda polska rodzina może otrzymać dofinansowanie na drugie i kolejne dziecko, a część rodzin także na pierwsze dziecko (decydują kwestie finansowe). Czytaj więcej

Dotychczasowi rekordziści programu to mieszkająca w Jaworze wielodzietna rodzina wychowująca 18 dzieci, która otrzymała w ramach programu "Rodzina 500+" rekordową w Polsce kwotę – 5500 złotych. Czytaj więcej


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze