Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pierwsze Damy Polski i Niemiec wręczyły dyplomy językowe

lml 19:36 19 maja 2017
prezydent.pl/pierwsza-dama
Pierwsze Damy Polski i Niemiec wręczyły w piątek w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Niemieckie Dyplomy Językowe Drugiego Stopnia (DSD II).

Na uroczystość zaproszono 185 uczniów z ośmiu szkół: w Białymstoku, Lublinie, Łodzi, Radomiu i Warszawie.

Agata Kornhauser-Duda pogratulowała uczniom sukcesu, jakim jest uzyskanie certyfikatu potwierdzającego ich znajomość języka niemieckiego. Przemówienie było w języku polskim i niemieckim. − Jest to zwieńczenie waszej wytężonej pracy, ale przede wszystkim zwieńczenie waszych językowych kompetencji – powiedziała Małżonka Prezydenta RP.

Podziękowała nauczycielom, których trud w przygotowanie uczniów do egzaminu w znaczącym stopniu przyczynił się do pomyślnego wyniku. − Z własnego doświadczenia wiem, że trzeba wiele zaangażowania i pracy, aby dobrze uczniów do tego egzaminu przygotować − powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Głos zabrała także Elke Büdenbender, która podsumowała tegoroczny udział w egzaminie DSD II. − Na całym świecie przystąpiło do niego 14,8 tys. uczniów, w tym ponad 838 to uczniowie i uczennice z Polski – zaznaczyła Pierwsza Dama Niemiec. Wyraziła swój podziw dla faktu, że języka niemieckiego uczy się aż 2,3 mln Polaków. − W żadnym innym kraju na świecie nie ma tylu osób uczących się języka niemieckiego – stwierdziła Małżonka Prezydenta Niemiec.

Elke Büdenbender wyraziła radość z faktu, że tak wiele Polek i Polaków dostrzega szanse związane ze znajomością języka niemieckiego na rynku pracy i w procesie dalszego kształcenia. Zwracając się do zaproszonych uczniów wyraziła swoją nadzieję, że młodzi ludzie wykorzystają swoją znajomość języka niemieckiego w Polsce w jednej z licznych niemieckich firm lub też w polskiej firmie, która ma kontakty z Niemicami, bądź skorzystają ze swoich umiejętności podczas wyjazdu na jakiś czas do Niemiec.

Źródło: prezydent.pl, telewizjarepublika.plWczytuję ocenę...
TAGI:
Dr Aondo-Akaa: Chcę porozmawiać z protestującymi bez ich matek. Mówmy z nimi! Oni są osobami równorzędnymi

Wczytuję komentarze...
Najnowsze