Piękny gol Milika nie dał zwycięstwa Ajaxowi

facebook.com/afcajax

Ajax Amsterdam zremisował na swoim stadionie z NEC Nijmegen 2:2. Będący w doskonałej formie Arkadiusz Milik otworzył wynik tego spotkania zdobywając swojego szóstego gola w czwartym meczu z rzędu.

Niestety, już trzy minuty później Nijmegen wyrównało po bramce Navarone'a Foora. W drugiej połowie, zespół z Amsterdamu znów wyszedł na prowadzenie po tym, jak do własnej siatki trafił van Eijden, lecz gola dającego remis na kilka minut przed końcem spotkania strzelił Santos.

Po rozegraniu 27. kolejek spotkań, Ajax zajmuje drugie miejsce w tabeli ligi holenderskiej i traci do    pierwszego PSV Eindhoven zaledwie jedno oczko. W następnym spotkaniu, zespół Arkadiusza Milika będzie miał szansę wyprzedzić mistrzów Holandii w tabeli, ponieważ dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny w lidze czeka bezpośrednie starcie.