Pewne zwycięstwo koszykarzy z Oklahomy

facebook.pl/russellwestbrook

Koszykarze Oklahoma City Thunder podnieśli się po ostatniej porażce z rewelacyjną w tym sezonie ekipą Golden State Warriors. W dzisiejszym meczu grali oni na wyjeździe z Phoenix Suns i pewnie zwyciężyli 122:106.

W pierwszej kwarcie to ekipa gości narzuciła swoje tempo gry. Grali oni szybciej, dokładniej i zanotowali więcej punktów z gry. Koszykarze z Phoenix podjęli walkę w drugiej kwarcie. Gospodarze nadal nie byli wstanie rzucić celnie za 3 punkty, ale za to poprawili skuteczność celnych podań i zdobyli oni więcej punktów z gry. Po dwóch kwartach widniał remis 57:57.
Trzecia kwarta była bardzo wyrównana a obie ekipy grały punkt za punkt. Jednak to koszykarze z Oklahomy potrafili w decydującym momencie przechylić szale zwycięstwa w kwarcie wygrywając ją 32:28. W ostatniej odsłonie meczu, Phoenix Suns nie byli już wstanie podjąć walki z rozpędzonymi zawodnikami Oklahoma City Thunder. Goście pewnie wygrali czwartą kwartę 33:21 i w całym meczu 122:106. Rewelacyjnie w całym spotkaniu zagrali Kevin Durant i Russell Westbrook. Obaj zawodnicy Oklahoma City Thunder zdobyli łącznie w spotkaniu aż 61 punktów.

Dla drużyny z Phoenix to już ósma porażka z rzędu w bieżących rozgrywkach NBA. Aktualnie plasują się na przedostatnim miejscu w Konferencji Zachodniej. W tej samej tabeli Oklahoma City Thunder, z 39 zwycięstwami na koncie, zajmują miejsce na najniższym stopniu podium i pewnie dążą do rozgrywek play-off.