Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Peter Madsen oskarżony o zabójstwo, profanację zwłok i napaść seksualną na dziennikarkę

pmb 17:30 16 stycznia 2018
Twitter
Duński wynalazca Peter Madsen został oskarżony o zamordowanie szwedzkiej dziennikarki Kim Wall. Do makabrycznej zbrodni doszło na jego łodzi podwodnej w sierpniu ubiegłego roku. Duńska prokuratura chce dożywocia dla mężczyzny.

Madsen zaprzecza, jakoby zabił 30-letnią dziennikarkę. Mężczyzna zapewnia, że Kim Wall, która pracowała jako wolny strzelec, zmarła na skutek zatrucia tlenkiem węgla we wnętrzu łodzi podwodnej. Wynalazca przyznał się jednak do rozczłonkowania jej ciała i wrzucenia go do morza.

Mężczyzna będzie sądzony za zabójstwo, profanację zwłok i napaść seksualną. Jego proces ma się rozpocząć 8 marca. Werdykt datowany jest na 25 kwietnia. Prokuratura zamierza wnioskować o dożywocie.

Według prokuratora Jakoba Bucha-Jepsena wynalazca poderżnął kobiecie gardło bądź ją udusił.

Akt oskarżenia Madsena ma zostać opublikowany w środę. Prokurator zwrócił się do mediów z prośbą o rozsądne rozpowszechnianie najbardziej delikatnych elementów śledztwa. To bardzo nietypowa sprawa, dotycząca przemocy, którą rzadko się spotyka, o tragicznych konsekwencjach dla Kim Wall i jej bliskich -- zaznaczył. Okazało się m.in., że Madsen, prawdopodobnie w celu ukrycia przemocy seksualnej, okaleczył narządy płciowe ofiary.

Źródło: rmf24.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze