Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PE poparł zgodę na przejście do drugiej fazy rozmów ws. Brexitu

ds 17:33 13 grudnia 2017
Flickr/ Descrier/CC BY 2.0
Parlament Europejski poparł dziś przejście do drugiej fazy rozmów UE z Wielką Brytanią ws. Brexitu. Przyjętej rezolucji towarzyszy jednak szereg zastrzeżeń dotyczących praw obywateli, granicy irlandzkiej oraz gwarancji finansowych ze strony wyspiarzy.

– Przyjęcie rezolucji nie oznacza, że wszystkie problemy zostały rozwiązane – zastrzegł po głosowaniu przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. – Jesteśmy optymistami co do drugiej fazy negocjacji. Musimy się jednak upewnić, że uzgodniony w zeszłym tygodniu tekst porozumienia zostanie w całości i wiernie wpisany w tekst umowy o wyjściu (W. Brytanii z UE) – dodał.

Parlament Europejski poparł przejście do drugiej fazy rozmów na temat Brexitu większością 556 głosów, przy 62 głosach przeciw. 68 europosłów wstrzymało się od głosu.

– Nie będzie dyskusji na temat przyszłych stosunków, jeśli wstępne postanowienia nie zostaną wprowadzone w życie – oświadczył Tajani. Dodał też, że w czwartek przedstawi te zastrzeżenia podczas szczytu szefom państw członkowskich UE.

Źródło: Reuters

Wczytuję ocenę...


10/04/2010 fakty (odc.57) - T. ZIEMSKI - TEZA Z BRZOZĄ BODINA NIE PRZEKONUJE. OTO DOWÓD
Wczytuję komentarze...
Najnowsze