Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Paweł Kukiz: Dziś mogę powiedzieć, Andrzej Duda to mój prezydent

EmaPob 14:30 25 września 2017
Flickr.com/Piotr Drabik/CC BY 2.0
– Ja jestem bardzo zadowolony z tej wypowiedzi, to jest ewidentnie wprowadzenie czynnika obywatelskiego do kontroli nad sądami i takie powiedzenie "'Stop" partiokracji w sądach. Nie może być tak, by jedna partia miała kontrolę nad sadownictwem - powiedział lider ugrupowanie Kukiz'15, Paweł Kukiz na antenie radia RMF FM. W ten sposób skomentował przedstawione przez prezydenta Andrzeja Dudę projekty ustaw sądowych.

– Popieram także projekt zamian w konstytucji. Jestem jak najbardziej za takimi zmianami. Teraz zobaczymy, komu tak naprawdę bliskie jest państwo obywatelskie, państwo obywateli, a nie państwo partyjne - podkreślił Paweł Kukiz. Ta zmiana w konstytucji była bardzo dobrą zmianą - dodał.

– Podoba mi się bardzo ta nowa instytucja skargi nadzwyczajnej oraz ławnicy  przy Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Popieram także możliwość wystawiania do KRS-u kandydatów przez 2 tys. obywateli. To są świetne rozwiązania - stwierdził lider Kukiz'15. 

Przypomnijmy, że prezydent mówił na konferencji prasowej, że projekt ustawy o Sądzie Najwyższym jego autorstwa zakłada utworzenie w instytucji Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. – Taka izba zostanie stworzona w Sądzie Najwyższym - jeżeli ten projekt zostanie uchwalony przez Sejm – powiedział Andrzej Duda. Jak dodał, izba będzie zajmowała się „skargami nadzwyczajnymi”.

Źródło: rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc.86/2) - BARBARA PIWNIK - REFORMA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI POTRZEBNA OD ZARAZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze