Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Patriotyczna akcja na Dworcu Centralnym w Warszawie! "Poruszające do łez". [ZOBACZ WIDEO]

am 19:54 9 listopada 2018
youtube.com
8 listopada podróżni w Warszawie nie kryli zdziwienia, gdy w hali Dworca Centralnego wybrzmiały słowa Marsza Pierwszej Brygady. Nie był to jednak przypadkowy koncert, a patriotyczny flash mob zorganizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. "Pierwsze wspólne śpiewanie za nami" – czytamy na stronie ministerstwa.

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza do wspólnego śpiewania. 10 listopada o godz.16 podczas pikników „Służymy Niepodległej", które tego dnia odbędą się w siedemnastu polskich miastach, we wszystkich województwach, zaśpiewajmy razem Marsz Pierwszej Brygady, czyli Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

– Zachęcamy wszystkich do włączenia się w inicjatywę Ministerstwa Obrony Narodowej i wspólnego śpiewania tej najważniejszej pieśni wojskowej – czytamy na stronie MON.

Zobacz jak udał się patriotyczny flash mob na Dworcu Centralnym w Warszawie!

 

Marsz Pierwszej Brygady powstał pod koniec I wojny światowej. Nazywana przez marszałka Józefa Piłsudskiego najtragiczniejszą i najbardziej dumną z polskich pieśni, była jedną z jego ulubionych. Stała się też nieoficjalnym hymnem legionistów. 15 sierpnia 2007 roku decyzją ówczesnego ministra obrony narodowej Aleksandra Szczygło, pierwszą Pieśnią Reprezentacyjną Wojska Polskiego dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oficjalnie ustanowiono fragmenty Marsza Pierwszej Brygady. Dziś, Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego wykonywana jest podczas obchodów Święta Wojska Polskiego, uroczystości patriotycznych z udziałem wojska, a także w czasie uroczystości wojskowych organizowanych w jednostkach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: MON

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc. 121/1) - DOROTA KANIA UJAWNIA SENSACYJNE NAGRANIA ROZMÓW WAŁĘSY Z MILICJANTAMI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze