Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Para prezydencka pakowała paczki dla potrzebujących. Andrzej Duda: Dziękuję wszystkim, którzy pomagają innym z potrzeby serca

dmc 14:22 5 grudnia 2015
FACEBOOK/ ANDRZEJ DUDA
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Dudą spotkali się dziś z pracownikami Banków Żywności. Wspólnie z wolontariuszami pakowali paczki, które trafią na święta do najbardziej potrzebujących. – To jedno z największych dzieł Jacka Kuronia – mówił prezydent.

Akcja Banków Żywności trwa od 4 do 6 grudnia. Wolontariusze zbierają produkty spożywcze w niemal 4 tysiącach sklepów na terenie całej Polski. W zbiórkę może się włączyć każdy klient przez przekazanie im produktów, np. mąki, oleju, słodyczy. Żywność ta jeszcze przed świętami trafi do osób potrzebujących.

– Jestem tu po to, by nie tylko podkreślić wielkość tej akcji, ale też podziękować w Dniu Wolontariusza tym wszystkim, którzy pomagają innym z potrzeby serca. W moim przekonaniu to jedno z największych dzieł stworzonych przez Jacka Kuronia – mówił prezydent. – Cieszę się, że wraz z małżonką możemy w tej akcji uczestniczyć. Chciałbym zaapelować do wszystkich Polaków, aby każdy kto może włączył się w nią i podzielił się z innymi – dodał.  

Prezes Federacji Polskich Banków Żywności Marek Borowski tłumaczył, że zebrane podczas zbiórki produkty trafią do specjalnych magazynów. – Wolontariusze je posortują, policzą i zapakują w paczki. Potem przekażą je lokalnym organizacjom dobroczynnym i za ich pośrednictwem - rodzinom, osobom samotnym i chorym – dodał.

W tegoroczną zbiórkę zaangażowało się ponad 52 tys. wolontariuszy. 

 

Dzień Wolontariusza – Bank Żywności SOS

Posted by Andrzej Duda on 5 grudnia 2015

Źródło: prezydent.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT (R. GROMADZKI) - WITOLD GADOWSKI - PRZEGRYWAMY NASZĄ POLSKĘ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze