Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Para prezydencka już w Melbourne! W sobotę początek oficjalnej wizyty

M.N. 21:13 17 sierpnia 2018
Facebook/ Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w piątek późnym wieczorem miejscowego czasu przylecieli do Melbourne; to pierwsze z trzech australijskich miast, które prezydent odwiedzi podczas oficjalnej wizyty w tym kraju. Para prezydencka uda się następnie do Nowej Zelandii.

W czasie czterodniowej wizyty w Australii Para Prezydencka odwiedzi Melbourne, Canberrę oraz Sydney. Podczas dwudniowego pobytu w Nowej Zelandii Prezydent i Pierwsza Dama gościć będą w Wellington i Auckland. 

- Pierwsza w historii wizyta Prezydenta Polski w Australii i Nowej Zelandii ma dotyczyć kwestii politycznych, gospodarczych, obronnych i polonijnych. Zaplanowano rozmowy Andrzeja Dudy z najważniejszymi politykami obu krajów oraz podpisanie licznych umów bilateralnych - poinformował Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski.

W Melbourne Para Prezydencka spotka się z Gubernator Stanu Wiktoria Lindą Dessau, a w Sydney z Gubernatorem Stanu Nowa Południowa Walia Davidem Hurleyem.

 

W Sydney Prezydent zainauguruje Polsko-Australijskie Forum Energetyczne. Forum będzie poświęcone współpracy biznesowej w obszarze nowoczesnych technologii i innowacji w sektorze zasobów naturalnych i energii. 

W organizowanym z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele takich spółek jak: PGNiG, Gaz-System, Polskie LNG, Jastrzębska Spółka Węglowa czy Węglokoks. W rozmowach wezmą udział także przedstawiciele Państwowego Instytutu Geologicznego, Ministerstwa Energii i Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Podczas forum przewidziane jest podpisanie porozumień o współpracy pomiędzy polskimi podmiotami i ich australijskimi partnerami.

 

W czasie wizyty Prezydenta w Sydney zostanie otwarte Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Andrzej Duda spotka się też z inwestorami oraz z młodymi polskimi przedsiębiorcami i start-upowcami działającymi w Australii.  Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wezmą również udział w przyjęciu wydanym przez Gubernator Stanu Wiktoria z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Podczas pobytu w Australii Para Prezydencka spotka się również z australijską Polonią. W Melbourne i Sydney Prezydent wręczy odznaczenia państwowe zasłużonym działaczom polonijnym. W Melbourne Prezydent będzie też uczestniczył w uroczystości w Mauzoleum Pamięci, poświęconym wspólnym walkom polskich i australijskich żołnierzy pod Tobrukiem.

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.125/1) - CZY OKRĄGŁY STÓŁ BYŁ KONSTRUKCJĄ KGB?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze