Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież Franciszek rozmawiał z wysokim komisarzem ONZ ds. uchodzców

mp 17:15 6 grudnia 2013
Papież FranciszekChristoph Wagener/CC
Sytuacja 45 milionów uchodźców na świecie była tematem rozmowy papieża Franciszka z wysokim komisarzem ONZ do spraw uchodźców Antonio Guterresem w Watykanie. Mówili o konieczności wzmożenia wysiłków, by ratować uciekinierów na Morzu Śródziemnym.

W nocie wydanej przez Urząd Wysokiego Komisarza (UNHCR) po prywatnej audiencji poinformowano, że Guterres wyraził uznanie dla zaangażowania papieża na rzecz zwrócenia uwagi opinii publicznej na warunki życia uchodźców, a także niosące zagrożenia ucieczki drogą morską i lądową, podejmowane przez osoby chcące uzyskać azyl.

Jednym z tematów rozmowy była sytuacja na Morzu Śródziemnym, przez które do Europy, głównie do Włoch, usiłują przedostać się tysiące uciekinierów z Afryki. Wielu z nich ginie.

Komisarz ONZ podziękował papieżowi za jego apele o podjęcie większych wysiłków na rzecz ratowania uchodźców z Syrii, Erytrei, Somalii i innych krajów, którzy drogą morską chcą przedostać się do Europy.

Antonio Guterres i papież Franciszek wyrazili zaniepokojenie zasięgiem kryzysu humanitarnego w Syrii i stwierdzili, że konieczny jest ogromny wysiłek, by pomóc krajom z nią sąsiadującym, w których obecnie przebywa już ponad 2 miliony uchodźców.

Według wydanego komunikatu wysoki komisarz ONZ ds. uchodźców podczas spotkania z papieżem z ubolewaniem zwrócił uwagę na to, że niektóre kraje Unii Europejskiej nie przyjmują uchodźców, także z Syrii.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...
TAGI:


TOMASZ SAKIEWICZ - #StrefaWolneOdLGBT. "Symbol LGBT dziś zaczyna się kojarzyć z sierpem i młotem czy swastyką"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze