Paliwo ze śmieci? Naukowcy coraz bliżej wielkiego przełomu

Artykuł
twitter

Odpady z tworzyw sztucznych będą zasilać samochody przyszłości? Naukowcy są coraz bliżej przełomu, dzięki któremu można będzie zmienić plastikowe śmieci, w użyteczne paliwo wodorowe.

Okazało się, że odpady z tworzyw sztucznych, będą mogły służyć jako surowiec do wytworzenia wodorowego paliwa do samochodów. Ma to być możliwe dzięki poczynionemu naukowemu przełomowi.

Pojazdy napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi, wytwarzają energię elektryczną do zasilania akumulatora i silnika poprzez mieszanie wodoru i tlenu.

Jedynym produktem ubocznym w tym procesie jest woda, dzięki czemu technologia jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska.

Projektowany przez naukowców system, może nawet przetwarzać plastik, który jestzanieczyszczony odpadami spożywczymi i innymi zabrudzeniami, co zwykle powoduje, że ​​nie można go poddać recyklingowi.

Przełomowy proces został opracowany przez naukowców z Uniwersytetu Swansea, którzy twierdzą, że może to być tańsza alternatywa dla recyklingu, ponieważ plastik nie musi być oczyszczany.

 

Niedawne badania sugerują, że samochody napędzane ogniwami wodorowymi mogą pewnego dnia rzucić wyzwanie pojazdom elektrycznym w wyścigu o wolne od zanieczyszczeń drogi.

 

 

Źródło: dailymail.co.uk

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy