Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Oto priorytety rządu Morawieckiego w 2018 roku: Uproszczenie systemu podatkowego oraz dalsze uszczelnianie VAT-u

sm 12:43 9 lutego 2018
Dziś Premier Mateusz Morawiecki przedstawił najważniejsze zadania swojego rządu w tym roku: - Uproszczenie systemu podatkowego oraz kontynuacja procesu uszczelniania VAT-u - to wyzwania rządu w tym roku". Dodał, że makroekonomiczne wyniki będą w tym roku "na pewno bardzo solidne".

Mateusz Morawiecki podczas swojej dzisiejszej wizyty w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie odwiedził zakład Telmex, produkujący meble, głównie na potrzeby koncernu IKEA, a także spotkał się z przedsiębiorcami z Warmii i Mazur, powiedział, że już za kilka lat Polska stanie się liderem w branży meblarskiej w Europie i na świecie. 

Ale przedstawił również priorytety swojego rządu na rok 2018. Oto one: 

"Program uproszczenia systemu podatkowego. To jest taki gąszcz różnych przepisów, który narastał przez 30 lat można powiedzieć, a wcześniej, w latach komunizmu też przecież nic dobrego z tych naszych przepisów nie wynikało. I rozwikłać te różne supełki gordyjskie na pewno nie będzie łatwo, ale to jest cel, który postawiłem przed Ministerstwem Finansów, przed panią minister, przed wiceministrami, żeby uprościć system podatkowy. To numer jeden".

Dalej:

"Wyeliminowanie przestępstw, patologii, karuzel VAT-owskich, które doprowadziło do tego, że w roku 2017 mamy 30 mld więcej z VAT-u. (...) Jest to wielkim polskim sukcesem. Te pieniądze mamy na cele społeczne, na 500 plus, również na inwestycje" - powiedział szef rządu.

 Premier dodał, że "cel numer jeden, to to, żeby ludzie więcej zarabiali, żeby nasza polityka służyła rodzinom, tworzeniu miejsc pracy, godnych miejsc pracy i również oczywiście budowa mieszkań. Jestem bardzo optymistyczny jeśli chodzi o wzrost gospodarczy w tym roku, wszystko idzie dobrze". 

Źródło: Media/Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze