Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Oto 26-letnia transgenderowa szczypiornistka. Wcześniej była rugbystą w męskiej reprezentacji

pmb 18:19 12 grudnia 2018
Zrzut ekranu z serwisu Facebook/@KamieniKupa1
26-letni Australijczyk Callum Mouncey był rugbystą w męskiej reprezentacji. Trzy lata temu doszedł do wniosku, że jest kobietą i pomimo swojej potężnej postury (100 kg i 190 cm), trafił do kobiecej reprezentacji piłki ręcznej.

Jak czytamy na popularnym fanpage'u na Facebooku:

„26-letni Australijczyk Callum Mouncey robił karierę jako rugbysta w męskiej reprezentacji. Jednak w 2015 roku postanowił zmienić płeć i zagrać w piłce ręcznej. Przed wami Hannah Mouncey, transgenderowa szczypiornistka.

Hannah z meczu na mecz jest coraz lepsza, a jej drużyna odnosi sukcesy w Mistrzostwach Azji w Piłkę Ręczną. Została nawet przyjęta do kobiecej reprezentacji Australii w piłce ręcznej. W meczu przeciwko Kazaszkom zdobyła 4 gole, a Japonkom i Irankom strzeliła aż po osiem.

Pojawiły się jednak nienawistne komentarze, że wykorzystuje wagę 100 kg i wzrost 190 cm przez co gra staje się odrobinę niesprawiedliwa. Hannah zmierzyła się dzielnie z krytyką i powiedziała w wywiadzie dla Guardiana, że takie słowa "krzywdzą też inne kobiety, bo sugeruje się, że jak są zbyt duże, to nie mogą grać. To wsteczne i niebezpieczne". Brawo Hannah”.

Źródło: facebook.com

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - JOLANTA HAJDASZ - TO CO PROPONUJE LGBT WS. WYCHOWANIA DZIECI PRZERAŻA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze