Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Oszust udawał funkcjonariusza CBŚ. Wyłudzał pieniądze od starszych ludzi

po 11:25 24 lipca 2015
FLICKR/VICTOR/CC BY 2.0
– W czwartek (tj.16.07.) w Warszawie, małopolscy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna był podejrzewany o oszustwa metodą na policjanta na szkodę mieszkańców Krakowa – powiedział dla "Fakt" rzecznik Małopolskiej Policji, Mariusz Ciarka.

Młody mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego wyłudzał pieniądze od osób starszych. Najprawdopodobniej udało mu się w ten sposób zdobyć ponad 160 tysięcy złotych.

20-latek wpadł w Koninie. Namówił tam jedną z kobiet, aby wypłaciła dla niego z banku 50 tysięcy złotych. Kiedy otrzymał oczekiwaną sumę zażądał kolejnych pieniędzy. Gdy kobieta ponownie przyszła po gotówkę, jej zdenerwowanie i dziwne zachowanie zauważyła jedna z pracownic banku. Natychmiast poinformowała policję, umożliwiając szybkie zatrzymanie oszusta.

Zdaniem policji, zatrzymany wyłudził w czerwcu br. od 76-letniego mieszkańca Nowej Huty w Krakowie, 35 tysięcy złotych. Trzy dni później 75-latka mieszkająca na Krowodzy straciła aż 130 tys. złotych.

Źródło: telewizjarepublika, fakt.pl, radiozet.plWczytuję ocenę...
PILNUJMY POLSKI (ODC.18) - PRZEKRĘT GAZOWY TUSKA I PAWLAKA A KATASTROFA SMOLEŃSKA

Wczytuję komentarze...
Najnowsze