Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych nie zajmie się Nergalem

pmb 18:40 13 marca 2018
Twitter
Fundacja swój komunikat opublikowała na Facebooku. "Nie jesteśmy policją religijną. Nie zajmiemy się Darskim. Zajmujemy się przypadkami ataków na ludzi, a nie przekroczenia granic doktryn religijnych. Gdyby Nergal publicznie znieważał grupę ludzi z powodu ich wyznania - wtedy byłaby to sprawa dla nas. Natomiast nie zajmujemy się sprawami "obrażania" religii" – podkreślono w komunikacie.

Przypominamy: Adam Darski ps. Nergal w święto Dnia Kobiet zamieścił na swoim profilu na Facebooku wideo, na którym śpiewa piosenkę i wymachuje sztucznym penisem. Do penisa była przymocowana figurka Jezusa. Dominik Tarczyński (PiS) zgłosił już sprawę do prokuratury. Menadżer wokalisty Behemoth próbował dogadać się z posłem, jednak Tarczyński pozostał nieugięty.

Poniżej część treści komunikatu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych:

OŚWIADCZENIE WS. NERGALA 

Z powodu licznych zapytań "kiedy zajmiecie się Darskim?" informujemy: 

NIE JESTEŚMY POLICJĄ RELIGIJNĄ, 

nie zajmiemy się.

Zajmujemy się przypadkami ataków na ludzi, a nie przekroczenia granic doktryn religijnych. Gdyby Nergal publicznie znieważał grupę ludzi z powodu ich wyznania - wtedy byłaby to sprawa dla nas. Natomiast nie zajmujemy się sprawami "obrażania" religii. 

Instytucje od takich zadań źle nam się kojarzą: ISIS, Gwardia Rewolucyjna w Iranie, Święta Inkwizycja.

Z tego samego powodu odmawiamy np. występowania przeciwko Miriam Shaded z powodu jej krytyki ubioru muzułmanek, czy zgłoszenia mema z modlącymi się muzułmanami i podpisem "wpadnij z kumplami na jogę". 
Bo Miriam Shaded może nie lubić burek, nikabów, albo czadorów i ma prawo o tym mówić. A oburzenie z powodu porównania muzułmańskich modłów do zajęć jogi to przewrażliwienie.

Stwierdzenie "islam jest głupi" nie jest przestępstwem, którym się zajmujemy. Być może to coś, co podlega ochronie z racji obrazy uczuć religijnych. Nie wiemy, bo nie zajmujemy się tym artykułem Kodeksu Karnego.

Źródło: Facebook

Wczytuję ocenę...


W PUNK (K. GÓJSKA) - PROF. ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI - TO TUSK UCZYNIŁ NIENAWIŚĆ MOTOREM POLITYKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze