Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Orzechowski: W Warszawie podszedł do mnie rosyjski komandos i powiedział, że mnie zabije, bo źle mówię o Rosji

dcz, zm 19:13 29 marca 2016
Telewizja Republika
– Podczas spotkania z czytelnikami spytałem Garii Kasparowa czy Rosja jest faszystowska. Niedługo potem podszedł do mnie kilka osób. Główny rozmówca, jedna osoba, powiedział, że jest rosyjskim komandosem i że źle się wypowiadam o Rosji i dlatego mnie zabije. Nie spotkałem się z czymś takim. Wzburzyłem się, zrobiło się zamieszanie, przyszła ochrona i kilka osób zaczęło to zagłuszać, wszyscy po chwili zniknęli, łącznie z komandosem – mówił na antenie Telewizji Republika Michał Orzechowski, działacz praw człowieka, członek World Solidarity. Jak zapowiedział, sprawa ta zostanie zgłoszona do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuratury.

Komentując wspomnianą sytuację, Michał Orzechowski podkreślił, że obserwują aktywność grup zwiadowczo-wywiadowczych, krążących po Polsce i po Warszawie, zauważył, że są one cały czas obecne i teraz przechodzą z trybu biernego w tryb czynny.

– Żaden normalny, demokratyczny kraj nie reaguje groźbami śmierci na krytykę (…) Złożę wniosek do prokuratury w tej sprawie, prawdopodobnie jestem na celowniku rosyjskich służb specjalnych – zapowiedział Orzechowski w studiu Telewizji Republika.

W programie przytoczony został też wywiad z Borysem Niemcowem, zabitym ponad rok temu pod murami Kremla rosyjskim opozycjonistą, który na antenie Telewizji Republika mówił o tym, jak wygląda współczesna Rosja. Niemcow podkreślał, że rząd Putina myśli tylko o interesach i władzy, nie zna ani nie wyznaje uniwersalnych wartości moralnych oraz nie chce zaakceptować zachodnich standardów demokratycznych.

Zobacz całość wywiadu z Borysem Niemcowem.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC.128/1) - CZYM MOTYWOWANA JEST NIENAWIŚĆ WOBEC PROF. JANA SZYSZKI?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze