Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Organizacja propagująca chrześcijańską etykę seksualną wyrzucona z austriackich szkół!

M.N. 19:58 21 listopada 2018
teenstra.at
Austriackie ministerstwo edukacji określa przekazywane przez nią treści jako „niepokojące” i „niezgodne z planem nauczania”.

 Jak podaje telewizja ORF, organizacja TeenSTAR, która od ponad 10 lat prowadzi zajęcia z edukacji seksualnej w austriackich szkołach, została odsunięta od dalszej współpracy z placówkami edukacyjnymi przez tamtejsze ministerstwo zajmujące się oświatą. Cóż jest tego powodem?

Ni mniej, ni więcej, tylko przekazywane przez nią młodym Austriakom „kontrowersyjne” treści – mianowicie, że homoseksualizm może być uleczalny, nie należy współżyć przed ślubem, a masturbacja szkodzi poczuciu własnej wartości oraz jest nałogiem porównywalnym z narkomanią.  Innymi słowy, „chrześcijańsko-fundamentalistyczny, ultrakonserwatywny światopogląd”, jak określił to w rozmowie z ORF sekretarz organizacji Homoseksualna Inicjatywa (HOSI) z Salzburga, Paul Haller. „Pogląd, że homoseksualizm to zaburzenie tożsamości, które można wyleczyć, był już przestarzały w latach 1990.”.

 

HOSI zostało poinformowane o sprawie przez pedagog, która zamierzała podnieść swoje kwalifikacje za pośrednictwem TeenSTAR. Według niej organizacja „nawraca” uczniów, a propagowane przez nią treści „nie mają nic wspólnego z pedagogiką seksualną”.

TUTAJ CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: swiato-podglad.pl

Wczytuję ocenę...


STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE I MA SZANSĘ WYGRAĆ KOLEJNE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze