Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ordo Iuris: Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej chce, aby wszystkie państwa członkowskie wprowadziły małżeństwa jednopłciowe

zm 10:22 2 lipca 2015
FLICKR/LINUS_ART/CC BY-SA 2.0
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans chce, żeby Komisja doprowadziła do instytucjonalizacji małżeństw jednopłciowych we wszystkich państwach członkowskich – informuje Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Rozwiązanie takie jest sprzeczne z unijnym prawem, wedle którego Wspólnota nie ma kompetencji w tym zakresie.

Jak podaje serwis ordoiuris.pl „słowa Timmermansa można odczytać jako groźbę względem państw członkowski UE, które konstytucyjnie potwierdzają naturalną tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny”

Podczas spotkania wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej z przedstawicielami Międzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek (ILGA), Timmermans podkreślił, „Komisja powinna pójść dalej i podjąć działania, aby wszystkie kraje członkowskie UE zaakceptowały bez zastrzeżeń małżeństwa homoseksualne, tak jak inne małżeństwa”.

Na swojej stronie, Instytut Ordo Iuris tłumaczy, że tego typu regulacje, związane z małżeństwem, nie należą do kompetencji Unii Europejskiej a próby ingerencji w prawną „definicję małżeństwa przyjętą w państwach członkowskich przez organy Unii Europejskiej stoją w sprzeczności z zasadą subsydiarności wyrażoną w art. 5 Traktatu o ustanowieniu Wspólnoty Europejskiej”.

Źródło: za: ordoiuris.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 107/2) - PROF. JAN ŻARYN - OPOZYCJA TOTALNA WYWOŁAŁA WOJNĘ Z ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze