Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Orban apeluje do Brytyjczyków o pozostanie w UE. Wykupił reklamę w "Daily Mail"

ap 9:53 20 czerwca 2016
Viktor Orban, premier WęgierFLICKR.COM/EUROPEAN PEOPLE'S PARTY/CC BY 2.0
Uważany za jednego z najbardziej eurosceptycznych przywódców państw unijnych premier Węgier Viktor Orban wykupił powierzchnię reklamową w brytyjskim dzienniku "Daily Mail", aby wpłynąć na obywateli tego kraju przed czwartkowym referendum.

"Decyzja należy do Was, ale chciałbym, żebyście wiedzieli, że Węgry są dumne współpracując z Wami jako członkiem Unii Europejskiej" – czytamy w komunikacie podpisanym przez węgierskiego premiera.

Pomysł z zamieszczeniem tego rodzaju apelu tłumaczył rzecznik węgierskiego rządu. – Mimo, że wielokrotnie byliśmy oskarżani o to, że jesteśmy przeciwni Unii Europejskiej, to będzie świadectwo, że Węgry są oddane idei UE – podkreślił Zoltan Kovacs.  Jak dodał, w Wielkiej Brytanii pracuje obecnie około 250 – 300 tysięcy Węgrów.

Działanie Orbana to pierwszy w historii przypadek w którym przywódca jednego kraju zwraca się za pośrednictwem prasy w innym kraju UE to obywateli tego kraju. Zmieszczenie reklamy na łamach "Daily Mail" miało kosztować 32 tys. funtów.

Decydujące o przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej referendum ws. członkostwa w UE odbędzie się w 23 czerwca.  – Zbliżamy się do jednej z najważniejszych decyzji dla naszego państwa – mówił premier Wielkiej Brytanii ogłaszając datę referendum. Jak podkreślał wielokrotnie Cameron, jego gabinet rekomenduje Brytyjczykom pozostanie w zreformowanej Unii Europejskiej. CZYTAJ WIĘCEJ

 

Źródło: fronda.pl, wprost.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc. 146/2) - WÓJCIK - PATOLOGIE W PLATFORMIE I HEJTERZY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze